افزایش بدهی‌های این بیمارستان به شرکت‌ها و دانشگاه در سال جاری

۱۳۹۲/۰۹/۰۴ - ۱۵:۴۴ - کد خبر: 87385

سلامت نیوز : رییس بیمارستان امام خمینی(ره) با بیان اینکه بدهی این بیمارستان به شرکت‌ها و دانشگاه علوم پزشکی تهران، نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است، گفت: سرانه بهداشت هر فرد باید در وزارت بهداشت 2 برابر در نظر گرفته شود تا پیشگیری و درمان هر فرد به صورت مناسب انجام شود و بدهی‌ بیمارستان‌های دولتی نسبت به آنچه که هست، افزایش پیدا نکند.

دکتر مهرداد صالحی در گفت وگو با ایسنا ، اظهار داشت: در سال گذشته قرار بود 6 هزار میلیارد تومان از هدفمندی یارانه‌ها به بخش سلامت تزریق شود که متأسفانه این موضوع عملی نشد و فشار مالی فراوانی را بر دوش بیمارستان‌های دولتی تحمیل کرد.

وی با اشاره به اینکه این بیمارستان به عنوان یکی از بزرگترین بیمارستان‌های کشور محسوب می‌شود، افزود: بیشتر مراجعه‌کنندگان، بیماران بی‌بضاعت و ارجاعی از مراکز درمانی دیگر هستند که تا این لحظه بیمارستان به هیچ وجه کوتاهی در ارائه خدمات به بیماران نداشته است.

در هر یک ساعت 6 بیمار وارد اورژانس به این بیمارستان می‌شوند

دکتر صالحی با بیان اینکه در هشت ماه اول سال افزایش 25 درصدی مراجعه کنندگان به اورژانس این بیمارستان داشته‌ایم، گفت: در هر یک ساعت 6 بیمار وارد اورژانس به این بیمارستان می‌شوند که با وجود مراجعه بی شمار بیماران که بیشتر آنها مسن و بی‌بضاعت هستند در کیفیت خدمات هیچگونه خللی ایجاد نشده است.

وی با اشاره به اینکه درآمدها نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش یافته است، اظهار داشت: بدهی این بیمارستان به شرکت‌ها و دانشگاه علوم پزشکی تهران نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است که امیدواریم با تخصیص بودجه مناسب در سال آینده خدمات این بیمارستان همچنان ادامه یابد و مشکلات مالی برطرف شود.

کمبود بودجه در آموزش تأثیر چندانی نداشته است

رییس بیمارستان امام خمینی ادامه داد: متاسفانه امسال هیچ افزایشی در دریافتی کارکنان نداشتیم و این مسئله موجب نارضایتی آنها شده است و این عدم رضایت در ارائه خدمات به بیماران تاثیر می گذارد.

دکتر صالحی با بیان اینکه کمبود بودجه در آموزش تأثیر چندانی نداشته است، اظهار داشت: خوشبختانه استادان در آموزش به دانشجویان هیچ کوتاهی نکرده‌اند و صحت این امر در اعلام رتبه‌های بورد که 50 درصد آنها متعلق به بیمارستان امام خمینی است می توان مشاهده کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سرانه بهداشت هر فرد باید در وزارت بهداشت دو برابر شود تا پیشگیری و درمان هر فرد به صورت مناسب انجام شود و بدهی‌های بیمارستان های دولتی نسبت به آنچه که هست، افزایش پیدا نکند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.35492s, 19q