ضرورت استفاده از GPS، براي خروج از بحران تصادفات جاده‌اي

۱۳۸۶/۰۹/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8753
ضرورت استفاده از GPS، براي خروج از بحران تصادفات جاده‌اي

سرهنگ ستاد عليرضا اسماعيلي رئيس پليس راه كشور با اعلام اين خبر افزود: GPS يكي از چندين سيستم كنترل تردد جاده‌اي مي‌باشد كه پليس راه در ادامه توسعه مراقبت‌هاي الكترونيك بهره‌برداري از آن را آغاز كرده است. در ميان سيستم‌هاي مورد استفاده ناوگان‌هاي ارائه‌دهنده خدمات عمومي ، GPS به علت ارتباط ماهواره‌اي در حال حاضر پيشرفته‌ترين ابزار كنترلي محسوب مي‌شود.

اسماعيلي افزود: مكان‌ياب جهاني با توانايي شناسايي متحرك با سرعت حركت 500 متر بر ثانيه يا 1800 كيلومتر در ساعت با حداقل خطاي ثبتي، اين اطمينان را مي‌دهد كه آمد و شد جاده‌اي، در كنترل كامل و هوشمند پليس قرار گيرد.

وي افزود: با توجه به توانمندي اين سيستم در هرگونه آب و هوا در كليه سطوح باز در سطح كره زمين ثبت اطلاعات نموده و اين امكان را به پليس مي‌دهد كه تخلفات سرعتي خودروهايي كه از مرزهاي كشور خارج شده و تردد مي‌نمايند ثبت و براي پليس زمينه بررسي آن را ممكن سازد.

در طول شش ماه گذشته آمار تخلفات جاده‌اي كشور از ميان 12 تخلف براي هر اتوبوس در تاريخ 15 مرداد سال جاري 8/1 تخلف در هر اتوبوس كاهش پيدا نموده و همچنين آمار تصادفات ناشي از سرعت غيرمجاز از 12 مورد در اسفند 85 به 1 مورد با سير نزولي در تير ماه سال 86 ثبت شده است، پليس راه مصمم است در حوزه IT  از سيستم‌هاي پيشرفته زودبازده بهره‌برداري منطقي و اصولي نمايد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.70159s, 19q