وزارت بهداشت خواستار تعطیلی همه ادارات تهران به دلیل آلودگی هوا شد

۱۳۹۲/۰۹/۰۶ - ۱۵:۴۸ - کد خبر: 87578
سلامت نیوز : رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار تعطیلی همه ادارات و مدارس در تمام مقاطع تحصیلی در شهر تهران به دلیل آلودگی هوا شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ "کاظم ندافی" امروز چهارشنبه اظهار داشت: براساس اطلاعات روزهای گذشته آلودگی هوای تهران رو به افزایش بوده و تاکنون در این رابطه سه نامه به استاندار تهران نوشته‌ایم و خواهان اعمال مواد قانونی جلوگیری از آلودگی هوا شده‌ایم.

وی خاطر نشان کرد: به دنبال این مکاتبات، کمیته اضطرار آلودگی هوا دیروز تشکیل و در آن جلسه مصوب شد که همه مدارس در تمام مقاطع و ادارات دولتی تهران تعطیل شوند اما این مساله از صدا و سیما اعلام نشد.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: اکنون نیز با توجه به آلودگی هوا نیاز است همه فعالیت‌ها کاهش یافته و تا زمانی که شرایط کیفیت هوا عادی نشود، تعطیلات ادامه یابد.

ندافی افزود: آلاینده اصلی هوای تهران، ذرات معلق pm ۲/۵ است که موجب بروز مشکلات تنفسی و قلبی و عروقی می‌شود که برای سالخوردگان و خردسالان بسیار مضر است.

وی ابراز امیدواری کرد که استانداری تهران به مصوبات خود در کارگروه روز گذشته (سه شنبه) عمل کند زیرا مصوبه تعطیلی همچنان لازم الاجرا است.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: یکی از دلایل ایجاد آلودگی هوا، خودرو‌ها هستند؛ اجرای طرح زوج و فرد، آلودگی هوا را دو سوم کاهش می‌دهد؛ تعطیلی ادارات و اجرای طرح زوج و فرد راه حل‌های آنی و فوری برای کاهش مشکل آلودگی هوا هستند.

ندافی با بیان اینکه طبق پیش بینی‌های سازمان هوا‌شناسی آلودگی هوای تهران تا شنبه آینده ادامه خواهد یافت، افزود: راه حل برطرف کردن آلودگی هوا، اجرای برنامه جامع کاهش آلودگی هوا است که متولی آن سازمان حفاظت محیط زیست است.

وی ادامه داد: گسترش حمل و نقل عمومی و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده از دیگر راهکارهای کاهش آلودگی هوا است؛ اکنون ۷۰ هزار خودروی فرسوده در تهران مشخص شده که معادل دو میلیون و یکصد هزار دستگاه خودرو آلودگی ایجاد می‌کنند و باید از رده خارج شوند.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، خاطرنشان کرد: اصلاح کیفیت سوخت و استفاده از سوخت یورو چهار و رعایت استانداردهای جهانی در خودروسازی از دیگر راه حل‌های کاهش آلودگی هوا به شمار می‌روند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
farzaneh
in ke baray e azar mah ast alan dey ast.
vaghean khaste nabashin.
0.12568s, 19q