مراکز درمانی تأمین اجتماعی درآماده باش کامل هستند

۱۳۹۲/۰۹/۰۶ - ۱۶:۲۷ - کد خبر: 87591
سلامت نیوز : مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان تهران گفت: از هفته گذشته با تشدید آلودگی هوا به تمامی اورژانس‌ها و درمانگاه‌های تهران آماده‌باش داده شده است.

سید‌علی جمالیان در گفت‌وگو با فارس درباره افزایش مراجعه بیماران قلبی و عروقی و آسمی به مراکز درمانی و اورژانسی تأمین اجتماعی اظهار داشت: از هفته گذشته با تشدید آلودگی هوا به تمامی اورژانس‌ها و درمانگاه‌های تهران آماده‌باش داده شده است.

وی ادامه داد: براساس آمارهای غیرمکتوب مراجعه بیماران از روز گذشته به مراکز درمانی تأمین اجتماعی در استان تهران افزایش یافته است.

فوق‌تخصص قلب و عروق اظهار داشت: در روزهای آلوده هوا از راه رفتن و فعالیت‌های سریع جلوگیری شود و افرادی که بیماری‌های قلبی، عروقی و آسم دارند حتی‌الامکان در فضاهای باز حضور پیدا نکنند.

مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان تهران ادامه داد: فعالیت‌های ورزشی تعطیل شود چرا که تشدید تنفس در چنین هوایی مشکلات تنفسی بیشتری را ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه استفاده از ماسک در استشمام آلاینده‌های هوا تأثیری زیادی ندارد گفت:  استفاده از ماسک بهتر از هیچی است با آنکه تأثیر زیادی در کاهش آلودگی هوا ندارد.

جمالیان توصیه کرد: شهروندان از راه بینی تنفس کنند چرا که راه‌های محافظتی بیشتری دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16569s, 19q