رضایت نسبی بیماران خاص از قیمت دارو

۱۳۹۲/۰۹/۰۷ - ۱۱:۰۹ - کد خبر: 87602

سلامت نیوز : عضو هیئت مدیره صنعت پخش دارویی ایران وضعیت بازار دارویی ایران را در شرایط فعلی، مطلوب ارزیابی کرد و از وزیر بهداشت خواست تا در کنار ادامه دادن برنامه‌های راهبردی مناسب برای تامین و تدارک دارو، برای بهبود وضعیت شرکت‌های پخش دارو و پرداخت معوقات دولتی آنها نیز تدبیری بیاندیشد.

دکتر ابراهیم هاشمی در گفت‌وگو با (ایسنا)، با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت بازار دارویی به لحاظ موجودی دارو در انبارها، توزیع و دسترسی دارو بهبود یافته است و قابل مقایسه با چند ماه گذشته نیست، اظهار کرد: بویژه با یارانه‌های تخصیص یافته برای بیماران خاص به جرات می‌توان گفت رضایت نسبی برای بیمه‌شدگان فراهم شده است زیرا در حال حاضر معادل قیمت سال گذشته را برای داروهایشان می‌پردازند.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های مسئولان دولت برای بهبود شرایط بازار دارو، تاکید کرد: لازم است برنامه‌های در نظر گرفته شده، تمهیدات و تسهیلات آن ادامه پیدا کند و مسئولان با برنامه حرکت کنند. البته در این میان باید بیشتر حواسمان به تولید داخلی باشد تا در هیاهوی تامین دارو دچار آسیب نشوند.

عضو هیئت مدیره صنعت پخش دارویی ایران در پاسخ به اینکه اکنون چه تمهیداتی برای شرکت‌های پخش دارو در نظر گرفته شده است، گفت: اتفاق خوبی برای شرکت‌های پخش نیفتاده و معوقات دولتی ما افزایش یافته است، بویژه از بیمارستان‌های دولتی مطالبات بسیاری داریم.

هاشمی ادامه داد: البته در حال حاضر تعاملات خوبی با وزارت بهداشت ایجاد و چندین جلسه با مسئولان وزارت بهداشت درباره شرکت‌های پخش و چالش‌هایی که دارند، برگزار شده و اقدامات خوبی در حال انجام است. علی‌رغم اینکه سازمان‌های بیمه‌گر مطالبات بیمارستان‌ها را پرداخت کرده‌اند، اما هنوز بیمارستان‌ها کاری برای شرکت‌های پخش نکرده و معوقات آنها را نپرداخته‌اند.

مدیرعامل شرکت پخش دارویی فردوس درباره اقدامات انجام شده از سوی ریاست سازمان غذا و دارو برای حل مشکلات پیش‌روی شرکت‌های پخش گفت: این وجه در اختیار رییس سازمان غذا و دارو نیست، بلکه مستقیما به پشتیبانی مجموعه وزارت بهداشت می‌رود و شخص وزیر باید در این خصوص اقدام لازم را انجام دهد تا معوقات شرکت‌های پخش توسط بیمارستان‌ها پرداخت شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.28852s, 19q