رئیس شبکه هپاتیت کشور :

200هزار نفر در کشور به هپاتیت C مبتلا هستند

۱۳۹۲/۰۹/۰۸ - ۱۰:۲۹ - کد خبر: 87648
سلامت نیوز: رئیس شبکه هپاتیت کشور گفت: تعداد بیماران مبتلا به هپاتیت حدود 200 هزار نفر است. شیوع آن کمتر از نیم درصد است در حالی که در کشورهای همسایه مانند پاکستان و آذربایجان این رقم بالای 7 درصد و در تاجیکستان بالای 10 درصد است.

سیدمؤید علویان در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به اینکه گفته می‌شود هپاتیت C در کشور در بین معتادان تزریقی رو به افزایش است گفت: هپاتیت نوع C در کشور رو به کاهش است چرا که خون‌هایی که در چرخه درمان کشور توزیع می‌شود سالم است و همچنین آموزش‌های لازم بین معتادان تزریقی و افراد پرخطر داده می‌شود.

 200هزار نفر در کشور به هپاتیتC مبتلا هستند


وی افزود: اکنون زیر 200 هزار نفر در کشور به این بیماری مبتلا هستند و شیوع آن کمتر از نیم درصد است در حالی که در کشورهای همسایه مانند پاکستان و آذربایجان این رقم بالای 7 درصد و در تاجیکستان بالای 10 درصد است.

رئیس شبکه هپاتیت کشور به کارهای انجام شده برای بیماران هموفیلی، تالاسمی و دیالیزی اشاره کرد و گفت: طی طرح غربالگری در زمینه هپاتیت C که در بین این بیماران انجام شد تاکنون 3200 بیماری که به هپاتیت C مبتلا شده‌اند شناسایی و به طور رایگان درمان شده‌اند.

علویان ادامه داد: میزان شیوع هپاتیت C در بین بیماران هموفیلی از 40 درصد به زیر 20 درصد و بیماران مبتلا به تالاسمی از 30 درصد به زیر 10 درصد رسیده است.

وی در مورد وضعیت دارویی بیماران مبتلا به هپاتیت نیز گفت: مشکلات دارویی و درمانی این بیماران نسبت به 6 ماه گذشته بهبود یافته و بهتر شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17139s, 18q