موج بیکاری جوانان موجب افزایش جدایی در ماه‌های اخیر شده است

۱۳۹۲/۰۹/۰۹ - ۱۱:۰۲ - کد خبر: 87682
موج بیکاری جوانان موجب افزایش جدایی در ماه‌های اخیر شده است
سلامت نیوز : یک استاد دانشگاه گفت: افزایش بیکاری باعث از هم گسیختگی پیوندها در بین زوج‌های جوان و دختران و پسران در شرف ازدواج شده است که متأسفانه این روند در چند ماه اخیر روند افزایشی داشته است.

افسانه نیک راد در گفت‌و گو با فارس گفت: طی دو ماه اخیر معضلی در بین زوج‌های جوان و دختران و پسرانی که در شرف ازدواج هستند گسترش پیدا کرده است که باعث سرانجام نگرفتن ازدواج بین دختران و پسران می‌شود و زوج‌های جوانی که چند سال عقد کرده یکدیگر هستند یا با هم نامزد بودند شده است و در شرایط جدید حاضر به تشکیل زندگی نمی‌شوند و پیوند‌های خود را به هم می‌زنند.

وی ادامه داد: در بسیاری از مواقع در ماه‌های اخیر شاهد هستیم که یکی از طرفین با مراجعه به دفاتر مشاوره از ما می‌خواهد که با طرف مقابل صحبت کنیم و وی را از ازدواج منصرف کنیم.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: مشکلی که در ماه‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است موج بیکاری در بین جوانان و بالاخص در بین جوانان تحصیلکرده است و هم اکنون مراجعان زیادی هستند که با تحصیلات فوق لیسانس و دکتری در بیکاری به سر می‌برند و همچنین تعداد زیادی از این افراد نیز به صورت پروژه‌ای مشغول به کار بوده‌اند که هم اکنون با پایان یافتن پروژه باید 6 ماه بیکار باشند و کار ثابتی ندارند.

نیک راد اظهار داشت: در این وضعیت دختران و پسران در شرف ازدواج در شرایطی قرار گرفته‌اند که از لحاظ روانی تحت فشار هستند و افرادی که قرار بود چند ماه دیگر ازدواج کنند به این نتیجه می‌رسند که دیگر نمی‌توانند مسئولیت زندگی را بر عهده بگیرند و متأسفانه در چند ماه اخیر به صورت فزاینده‌ای این مشکل افزایش داشته است که امیدواریم مسئولان تدبیری بیندیشند تا شاهد از هم پاشیدن پیوندها در بین زوج‌های جوان و همچنین بالا رفتن سن ازدواج نباشیم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.09934s, 18q