سرماخوردگی از شایع‌ترین علل ابتلا به عفونت‌های چشمی

۱۳۹۲/۰۹/۰۹ - ۱۶:۳۴ - کد خبر: 87734

سلامت نیوز : یک متخصص چشم با بیان این که عفونت‌های چشمی از شایع‌ترین بیماری‌های چشمی در کشوراست، در خصوص علل بروز عفونت‌های چشمی، گفت: سرماخوردگی می تواند از شایع‌ترین علل ابتلای افراد به عفونت‌های چشمی باشد.

دکتر عبدالوحید عبدالرحیمی در گفت و گو با ایسنا ، اظهار داشت: عفونت‌های چشمی از جمله بیماری‌هایی است که افراد در برخی از مکان‌ها بیشتر در معرض بروز آن قرار می‌گیرند.

این متخصص چشم در خصوص علل بروز عفونت های چشمی، گفت: سرماخوردگی می‌تواند از شایع‌ترین علل ابتلای افراد به عفونت‌های چشمی باشد. قرار گرفتن افراد در مکان‌های با تجمع زیاد همچون سربازخانه‌ها، مهدکودک ها و مدارس بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند.

وی به شایع‌ترین علایم بروز عفونت‌های چشمی اشاره و تصریح کرد: قرمز شدن چشم ها، ریزش مداوم اشک، ورم کردن ناحیه پلک و تجمع ترشحات در گوشه چشم از علایم شایع عفونت‌های چشمی است.

دکتر عبدالرحیمی با بیان اینکه ابتلای افراد به سرماخوردگی در همان مراحل اولیه باید درمان شود تا از ظهور عفونت‌های چشمی و انتقال آن به دیگران با توجه به مسری بودن این بیماری جلوگیری به عمل آید، افزود: رعایت نکات بهداشتی همچون شستن مداوم دست‌ها و استفاده از حوله جداگانه به هنگام سرماخوردگی مهم ترین راهکار برای پیشگیری از عفونت های چشمی است.

این متخصص چشم در پایان به راه‌های دارویی برای درمان عفونت‌های چشمی پرداخت و اظهار داشت: افراد می‌توانند از قطره و پمادهای آنتی بیوتیک موضعی تحت نظر پزشک متخصص چشم استفاده کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.30457s, 18q