سه قدم تا متوقف کردن ابتلا کودکان به بیماری ایدز

۱۳۹۲/۰۹/۱۰ - ۱۲:۰۴ - کد خبر: 87768
سلامت نیوز :شعار روز جهانی ایدز تا سال 2015 به صفر رساندن مرگ ناشی از ایدز، به صفر رساندن تبعیض، به صفر رساندن موارد جدید ابتلا به HIV میباشد.
در این میان حمایت از زنان میتواند نقش کلیدی را ایفا کند.آنچه مسلم است کنترل رفتارهای جنسی و مقید بودن به اصول خانوادگی نیز در کاهش ابتلا به ایدز موثر است.
سالانه بیش از 390 هزار کودک به بیماری ایدز مبتلا می شوند و بیش از 42 هزار زن مبتلا به ایدز از عوارض این بیماری و بارداری جان می دهند. در مقابل، آمار ابتلا کودکان به بیماری ایدز و مرگ و میر مادران مبتلا به این بیماری در کشورهای ثروتمند و توسعه یافته نزدیک به صفر است. علت این همه تفاوت چیست؟ در کشورهای فقیر و در حال توسعه، به دلیل در دسترس نبودن خدمات پیشگیری و درمان بیماری ایدز، تعداد اندکی از زنان می توانند از خود و فرزندانشان در مقابل این بیماری حفاظت کنند. در سال 2011، رهبران جهان در سازمان ملل متحد، متعهد شدند تا سال 2015 از ابتلا کودکان به بیماری ایدز و مرگ و میر مادران جلوگیری کنند. این طرح با اکثریت آرا به تصویب رسید و با جدیت در حال اجرا است.
نوشتن برای جهان هر چه تعداد افرادی که درباره بیماری ایدز می دانند بیشتر شود، شانس موفقیت ما افزایش خواهد یافت. برای اعضای خانواده، دوستان، همسایه ها، نمایندگان مجلس و ... کارت پستال بفرستیدو از آنها بخواهید که درباره ایدز با خانواده و دوستان خود صحبت کنند.
تبدیل همه روزهای هفته به روز مادران سازمان ها و انجمن های گوناگون با همکاری بخش مبارزه با ایدز سازمان ملل متحد به زنان مبتلا به ایدز درباره حفظ تندرستی در طول دوران بارداری و زایمان، روش های تغذیه نوزادان با شیر مادر و داشتن کودکان عاری از بیماری ایدز آموزش می دهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.66446s, 18q