تهران در صدر آمار بیشترین مبتلایان به ایدز/روند رو به رشد انتقال ایدز از راه جنسی

۱۳۹۲/۰۹/۱۱ - ۱۰:۵۱ - کد خبر: 87851
تهران در صدر آمار بیشترین مبتلایان به ایدز/روند رو به رشد انتقال ایدز از راه جنسی
سلامت نیوز : نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به روز جهانی ایدز گفت: بیماری ایدز در کشور در سال های اخیر افزایش داشته و ما هنوز شاهد سیر نزولی شیوع این بیماری در کشور نیستیم.

مراد هاشم زهی در گفت و گو با پانا با اشاره به راه های انتقال ایدز و شیوع آن اظهار داشت: انتقال بیماری ایدز به طرق انتقال خون و فرآورده های خونی، روابط جنسی و تزریق در معتادان است.

وی به شیوع رشد بیماری ایدز و راه های مختلف اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به مراقبت های خاص در مورد سرنگ ها و رعایت نکات بهداشتی، علت راه انتقال ایدز از طریق اعتیاد به لحاظ آماری کاهش داشته و قطعا انتقال ایدز از طریق رابطه جنسی از لحاظ آماری بالاتر رفته است.نایب رئیس کمیسون بهداشت مجلس در پاسخ به این سوال که آیا آمار مبتلایان به بیماری ایدز از طریق رابطه جنسی افزایش داشته، گفت: هر دو شیوه انتقال به این بیماری آمار بالایی دارد، انتقال ایدز از طریق اعتیاد و تزریق کاهش یافته اما هنوز هم اعتیاد می تواند علت شایعی برای انتقال باشد که آمار آن در کشور بسیار بالاست و شیوع آن در کشور کم نشده است.

وی در خصوص تعداد مبتلایان به بیماری ایدز افزود: آمار دقیقی در حال حاضر در اختیار مجلس قرار نگرفته است و آمار مبتلایان به این بیماری در اختیار وزارت بهداشت است.

وی در خصوص بیشترین آمار شیوع در شهرهای مختلف کشور گفت: شهرهای بزرگتر آمار شیوع بیشتری به این بیماری را دارند و در تهران و کلان شهرها بیشتر شاهد این موضوع هستیم.

هاشم زهی ادامه داد: در شهرهای کوچکتر با توجه به مسایل اعتقادی و به دلیل خود کنترلی آمار کمتری از مبتلایان ایدز نسبت به شهرهای بزرگتر داریم .

وی در رابطه با انتقال بیماری ایدز گفت : که هر چه شهرها بزرگتر می شود کنترل این بیماری نیز سخت تر می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.35646s, 18q