هشدار نظام پزشکی به بیمارستان‌ها درباره تبلیغات پیامکی؛هرنوع تبلیغ پزشکی غیرقانونی است

۱۳۹۲/۰۹/۱۲ - ۱۳:۴۷ - کد خبر: 87967

سلامت نیوز : اخیرا مشاهده می‌شود که برخی بیمارستان‌های خصوصی با ارسال پیامک خدمات‌شان را تبلیغ کرده و در این پیامک‌ها حتی قیمت‌هایی پایین‌تر از عرف معمول بویژه در حوزه جراحی‌های زیبایی را تبلیغ می‌کنند. گویا مشکلات مالی و اعتباری موجود نظام سلامت که بی‌تردید مراکز درمانی خصوصی نیز از آن مستثنی نیستند، برخی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را بر آن داشته که جهت جذب مشتری و کسب درآمد بیشتر به تبلیغ خدمات‌شان آن هم از نوع پیامکی متوسل شوند. این درحالیست که معاون برنامه‌ریزی و نظارت سازمان نظام پزشکی هر نوع تبلیغ در خدمات پزشکی را مجاز نمی‌داند.

دکتر محمد جهانگیری در گفت‌وگو با (ایسنا)، درباره ارسال پیامک‌های تبلیغاتی از سوی بیمارستان‌های خصوصی به عنوان نوعی راهکار جهت جبران افزایش هزینه‌ها و رفع مشکلات مالی، گفت: بر اساس قانون موضوع ساماندهی تبلیغات به سازمان نظام پزشکی واگذار شده و هر نوع تبلیغ که یکی از آنها پیامک است باید با مجوز سازمان نظام پزشکی صورت گیرد؛ در غیر این صورت تبلیغ خدمت مربوطه غیرقانونی است.

وی در این باره افزود: سازمان نظام پزشکی با کلیت این موارد برخوردهای لازم را انجام می‌دهد. این تبلیغات از نظر ما مورد تایید نیست. حتی در این زمینه یک مورد را احضار کردیم و از آنها توضیح خواستیم.

جهانگیری ضمن تاکید مجدد بر آن که تبلیغات پیامکی و ... در حوزه خدمات پزشکی به هیچ وجه مورد تایید سازمان نظام پزشکی نیست، افزود: در خدمات پزشکی و دارویی، "اطلاع‌رسانی" مطرح است نه "تبلیغات". حق استفاده از تبلیغ در خدمات پزشکی و دارویی نداریم. تبلیغ در حوزه خدمات پزشکی و دارویی از سال 1334 تاکنون ممنوع است.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: در مجموع در حوزه پزشکی باید اطلاع‌رسانی مناسب داشته باشیم. در غیر این صورت با قوانین مربوطه مغایرت داشته و برخورد قانونی لازم با موارد مطرح صورت می‌گیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.2203s, 19q