در کنفرانس برلین با موضوع خشکیدگی دریاچه ارومیه ارائه شد:

پیشنهاد آلمانی‌ها برای بازدید از دریاچه ارومیه

۱۳۹۲/۰۹/۱۵ - ۱۵:۴۳ - کد خبر: 88145
سلامت نیو: معاون دفتر زیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست گزارشی از برگزاری کنفرانس خشکیدگی دریاچه ارومیه در شهر برلین آلمان ارائه کرد.

مسعود باقرزاده کریمی در گفت‌وگو با ایسنا،‌ اظهار کرد:‌ این کنفرانس که در دانشکده برلین برگزار شد کاملا جنبه علمی داشت و نباید از آن انتظار نتیجه‌ای اجرایی داشت؛ اما در مجموع پیشنهادها، راه حل‌ها و راهکارهایی بر اساس تجربیات دیگر کشورها نسبت به خشکیدگی تالاب‌ها همچون دریاچه آرال و بحرالمیت ارائه شد که استفاده از آنها بسیار مفید خواهد بود.

وی ادامه داد: برگزاری این کنفرانس توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور پیگیری شده بود که در آن گزارشی از عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست برای نجات دریاچه ارومیه ارائه شد.

معاون دفتر زیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص انتقادات وارد شده به سازمان حفاظت محیط زیست در حفاظت از پارک ملی دریاچه ارومیه طی برگزاری این کنفرانس، اظهار کرد: اگرچه انتقاداتی به سازمان حفاظت محیط زیست وارد شد اما از آنجا که خودمان انتقادات وارده همچون اجرای طرح‌های توسعه‌ای متعدد در حوزه دریاچه ارومیه و ... را قبول داشتیم و راهکارهایی نیز برای اصلاح قوانین و ساختارهای دولتی ارائه داده بودیم این انتقادات برای بهبود اقدامات بیشتر جنبه پیشنهادی پیدا کرد.

باقرزاده کریمی درباره راهکارهای 18 گانه‌ای که توسط کارگروه نجات دریاچه ارومیه فراهم شده است، گفت: برخی از این راهکارها همچون لایروبی رودخانه‌ها، نقشه برداری از منطقه و پلمپ چاه‌های غیر مجاز فوری است اما راهکارهای دیگر زمان بر است و در طول چند سال به اجرا در خواهد آمد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.70897s, 18q