طلب 13 میلیارد و 200 میلیون تومانی بیمارستان فارابی از سازمان‌های بیمه‌گر

۱۳۹۲/۰۹/۱۷ - ۱۱:۱۷ - کد خبر: 88226
سلامت نیوز: رییس بیمارستان فارابی با بیان اینکه بیمه‌های درمانی نسبت به پرداخت مالی بیمارستان تعهدی ندارند، افزود: در مجموع 13 میلیارد و 200 میلیون تومان از سازمان‌های بیمه گر طلب کار هستیم که از این مقدار 5 میلیارد و 600 میلیون تومان مربوط به سازمان خدمات درمانی، نزدیک به 7 میلیارد تومان از سازمان تامین اجتماعی و ششصد و 21 میلیون تومان نیز مربوط به سازمان نیروهای مسلح است.

دکتر محمود جباروند در گفت وگو با ایسنا ، با اشاره به اینکه بسیاری از بیمارستان‌های دولتی نیاز به بازسازی دارند، اظهارداشت: حدود سه سال است که بودجه عمرانی به این بیمارستان اختصاص داده نشده و علی رغم فرسوده بودن ساختمان و برای حفظ و نگهداری مجبور هستیم از درآمدهای اختصاصی بیمارستان هزینه کنیم که بار مالی مضاعفی بر دوش بیمارستان ها گذاشته است.

دکتر جباروند تامین بخشی از حقوق پرسنل و هیات علمی را از دیگر هزینه‌های تحمیل شده بر بیمارستان عنوان کرد و گفت: حدود 60 درصد از حقوق هیات علمی و پرسنل از دانشگاه و مابقی آن از درآمدهای اختصاصی خود بیمارستان تامین می شود.

رییس بیمارستان فارابی ادامه داد: قیمت تجهیزات پزشکی و مواد مصرفی نسبت به سال گذشته سه برابر افزایش داشته است، در حالی که تعرفه‌های بیمارستانی طبق مصوبه دولت رعایت می‌شود و امیدواریم با سیاست‌های جدید دولت تدبیر و امید و با حمایت‌های ویژه، کمبود منابع مالی رفع شود.

وی با بیان اینکه نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش بیمار در این بیمارستان داشته‌ایم، گفت: خوشبختانه بیمارستان فارابی با نوع مدیریت خوبی که داشته، توانسته خدمات خوبی به بیماران ارائه دهد به طوری که سیستم نوبت دهی در این بیمارستان به روز است و بیماری در صف انتظار برای جراحی چشم وجود ندارد.

دکتر جباروند اظهار کرد: علی رغم تمام مشکلات مالی بیمارستان در سال‌های 90 و 91 در ارزیابی صورت گرفته توسط مرکز تحقیقات علوم و مدیریت و اقتصاد سلامت در خصوص "سنجش رضایت مندی" این بیمارستان موفق به کسب 97 درصد رضایت‌مندی در ارائه خدمات شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.47066s, 19q