2 جنایت قاتلان شیشه ای در پایتخت؛

قتل برادر به خاطر کینه / زن جوان قربانی همسر معتاد

۱۳۹۲/۰۹/۱۷ - ۱۲:۱۶ - کد خبر: 88241
سلامت نیوز: قاتلان شیشه ای در تعطیلات پایان هفته پایتخت دو جنایت خانوادگی را رقم زدند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، ساعت 15 و 30 دقیقه 14 آذر امسال ازطریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره درگیری در "خیابان ولی عصر – خیان امان پور " به کلانتری 103 گاندی اعلام شد .

با حضور مأموران و ورود آنها به یک ساختمان دو طبقه ، مأموران با جسد صاحبخانه به نام مرتضی 51 ساله روبه رو شدند که برادرش به نام حمیدرضا 48 ساله نیز با دستان و لباس های خون آلود در منزل حضور داشت که بلافاصله دستگیر و موضوع به پلیس آگاهی تهران بزرگ و قاضی ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران اعلام شد .

با حضور کارآگاهان اداره دهم ، تیم بررسی صحنه جرم پلیس آگاهی در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که مقتول طی یک درگیری از سوی برادرش و با ضربات متعدد چاقو به ناحیه گردن ، سینه ، سر و ... به قتل رسیده که بلافاصله پرونده اولیه با موضوع "قتل عمد" تشکیل و به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای امور جنایی ، پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

در تحقیقات اولیه مشخص شد که دختر مقتول پس از شنیدن صدای درگیری به طبقه بالای ساختمان مراجعه کرده و در آنجا عمویش را با دستان و لباس های خون آلود مشاهده کرد که بلافاصله در خانه را بسته و به مادرش زنگ زده است.

دختر 14 ساله مقتول در اظهاراتش به کارآگاهان اداره دهم گفت : در طبقه پائین در حال درس خواندن بودم که ناگهان صدای فریادهای پدرم را شنیدم که از من درخواست کمک می کرد . به سرعت خود را به طبقه بالا رسانده و وقتی در خانه را باز کردم ، عمویم را با دستان خون آلود و چاقو به دست مشاهده کردم که بالای سر پدرم ایستاده بود . ترسیده بودم و نمی توانستم وارد خانه شوم اما در یک لحظه با کلید طبقه دوم که بر روی در قرار داشت ، اقدام به بستن در ورودی کرده و بلافاصله به مادرم زنگ زدم که او نیز به پلیس زنگ زد و تأکید کرد که تا آمدن پلیس ، به هیچ عنوان در طبقه بالا را باز نکنم .

کارآگاهان اداره دهم بلافاصله پس از حضور در محل جنایت ، به تحقیق از برادر مقتول پرداخته و او نیز در همان آغاز تحقیقات به ارتکاب جنایت و قتل برادرش اعتراف کرد . قاتل در خصوص انگیزه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت : برادرم همیشه با من پرخاشگر بود و مرا تحقیر می کرد و صبح روز حادثه نیز با من شروع به جر و بحث کرد تا اینکه دیگر از دستش خسته شده و تصمیم به قتل وی گرفتم . به داخل آشپزخانه رفته و در حالیکه برادرم در حال خوردن نهار بود ، با چاقو به بالای سرش رفتم و با او درگیر شدم ... .

در ادامه تحقیقات از اعضای خانواده مقتول مشخص شد که قاتل به مصرف موادمخدر از نوع شیشه اعتیاد داشته که به اصرار برادرش به کمپ ترک اعتیاد فرستاده شده بود.متهم روز قبل از حادثه به عنوان مرخصی از کمپ خارج و به منزل برادرش مراجعه کرده بود .

قتل همسر از سوی قاتل شیشه ای

بر اساس پرونده دوم ،ساعت 9 و 20 دقیقه 15 آذر وقوع یک فقره درگیری منجر به جرح به مرکز اورژانس تهران اعلام شد . با حضور اورژانس در محل ، عوامل تیم پزشکی با جسد زنی 32 ساله ای روبرو شدند که به علت ضربات متعدد چاقو به گردن ، پهلو و سینه به قتل رسیده و همسرش با دستانی خون آلود و در حالتی غیرعادی، از آنان در خصوص زنده بودن یا نبودن همسرش سؤال می کرد . بلافاصله موضوع به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام و مأموران کلانتری 156 افسریه در محل حاضر و اقدام به دستگیری "مهدی . ع" 33 ساله کردند .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمد" و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران ، پرونده برای انجام تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت  .

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با حضور در محل جنایت به تحقیق از همسر مقتول و همسایگان پرداخته و متوجه شدند که همسر مقتول به مصرف موادمخدر از نوع شیشه اعتیاد داشته و به همین علت فاقد هرگونه شغل بوده و همسرش با کار در یک آرایشگاه زنانه هزینه های زندگی را تأمین می کرده است. همچنین در ادامه تحقیقات ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول و متهم دختری شش ساله دارند که مقتول به علت اعتیاد همسرش ، دخترشان را نزد پدر و مادر همسرش نگهداری می کرده و روز حادثه نیز برابر اظهارات پدر مقتول قرار بوده تا به منزل پدرش در شهر ورامین برود که در حین خروج از منزل با همسرش درگیر شده و از سوی مهدی به قتل رسیده است .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام خبر این دو جنایت عنوان داشت :  تحقیقات در خصوص این دو پرونده در مراحل اولیه قرار داشته اما با توجه به اعترافات صریح متهمان ، قرار بازداشت موقت برای آنها صادر و به دستور مقامات قضایی هر دو متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15304s, 18q