سلامت جوامع وابسته به مبارزه با بیماری های خطرناک و پنهان است

۱۳۹۲/۰۹/۱۷ - ۱۷:۰۱ - کد خبر: 88265
سلامت نیوز: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: روز جهانی مبارزه با ایدز در تمام جوامع روزی مهم است، زیرا سلامت هر جامعه وابسته به مبارزه با بیماری های خطرناک و پنهان است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، دکتر علی دل پیشه در همایش روز جهانی ایدز در ایلام اظهار کرد: 120 نفر از جمعیت 570 هزار نفری این استان اکنون به ویروس ایدز آلوده

هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام همچنین از مرگ 30 نفر از بیماران مبتلا به ایدز در سالهای اخیر در این استان خبر داد.

وی ادامه داد: بر پایه آمارهای اعلام شده از سوی منابع رسمی کشور، 25 تا 30 هزار بیمار مبتلا به ایدز در ایران وجود دارد.

دل پیشه یادآور شد: ایدز نزدیک به سه دهه در جهان وجود دارد که در دهه نخست وجود آن انکار شد، اما حوزه سلامت و مجموعه بهداشت و درمان در سراسر جهان به این نتیجه و تفکر رسید که این مسئله بسیار مهم و غیرقابل انکار است.

وی اظهار کرد: نزدیک 20 سال است که خطرناک بودن ایدز پذیرفته شده و اقدام های مربوط به پیشگیری مورد توجه و در اولویت قرار گرفته است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام تاکید کرد: باید اعتقاد داشت که پیشگیری بهتر از درمان است، به همین علت از رسانه های مختلف انتظار می رود درمورد این بیماری آگاهی سازی و اطلاع رسانی کنند.

دل پیشه گفت: باید راههای انتقال بیماری و آلودگی افراد به روشنی ازسوی رسانه ها برای جامعه بازگو شود، زیرا این بیماری به صورت آشکار با نسل جوان در پیوند بوده و لازم است از همان سنین نوجوانی به آموزش و پیشگیری از ایدز پرداخته شود.

وی تاکید کرد: باید محدودیت های خود ساخته را با تلاش و هم اندیشی کنار زد و آموزش های مستقیم و آگاهی بخش را به جوانان و نوجوانان ارائه داد.

دل پیشه خواستار اطلاع رسانی بیشتر و گسترده تر ازسوی رسانه ها در زمینه خطرهای بیماری ایدز برای جامعه شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.33406s, 18q