بسته‌ اسنک‌ها پر از گاز ازت است

۱۳۹۲/۰۹/۱۷ - ۱۷:۱۱ - کد خبر: 88268
سلامت نیوز: اسنک‌ها در بسته‌بندی‌های متفاوتی عرضه می‌شوند. بهترین بسته‌بندی برای اسنک‌ها، انواع متالایز آنهاست. بسته‌بندی‌های متالایز، دارای پوششی فلزی هستند که نور را از خود عبور نمی‌دهند...

داخل بسته اسنک‌هایی که بسته‌بندی مناسبی دارند، حاوی گازی خنثی مانند گاز ازت یا همان نیتروژن است. برخی افراد گمان می‌کنند داخل بسته‌بندی اسنک‌ها برای کسب سود بیشتر با هوا پر می‌شود در صورتی‌که وجود گاز ازت باعث پیشگیری از اکسیدشدن روغن موجود در اسنک‌ها و جلوگیری از ایجاد تركیب‌های سمی و مضر می‌شود.

بد نیست بدانید رطوبت اسنک‌های مختلف، تقریبا کم و پایین است. به‌همین دلیل زمانی که بسته‌بندی آنها را باز می‌کنید، تکه‌های اسنک رطوبت محیط‌ را جذب می‌كنند. به این ترتیب، ویژگی حسی اسنک‌ها که همان حالت ترد و کرانچی بودن آنهاست به مرور زمان از دست می‌رود. هرچقدر اسنک‌ها بیشتر در هوای محیط و در فضاهای مرطوب قرار بگیرند، امکان از دست رفتن حالت کرانچی‌شان هم بیشتر می‌شود. به‌همین دلیل برای حفظ ویژگی‌های حسی اسنک‌ها و پیشگیری از اکسید شدن روغن موجود در آنها، سعی کنید بعد از باز کردن بسته‌بندی،‌ آنها را تا انتها مصرف کنید یا بسته‌های کوچک‌تر اسنک را بخرید تا بتوانید آن را در یک وعده بخورید.

اگر مقداری از اسنک بعد از باز شدن بسته‌بندی‌اش باقی ماند، باید آن را در جای خشک، خنک، دور از نور و هوا نگهداری کنید تا هم اکسید نشود و هم رطوبت نکنند. در نهایت توصیه می‌شود تاحد امکان، مصرف اسنك را محدود کنید و اگر می‌توانید، اسنک‌هایی که ارزش تغذیه‌ای بالاتری دارند، بخرید.
منبع: هفته نامه سلامت
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.53582s, 18q