ربیعی: مدیران تامین اجتماعی آماده تحول ساختاری باشند

۱۳۹۲/۰۹/۱۷ - ۱۷:۱۳ - کد خبر: 88269
سلامت نیوز: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر این که تغییر و تحول در سازمان ها باید از بدنه اجرایی آغاز شود، گفت: اصلاح ساختار تأمین اجتماعی می تواند کل کشور را تحت تأثیر قرار دهد و مدیران سازمان باید آمادگی تحول ساختاری را داشته باشند.

علی ربیعی روز یکشنبه در همایش سراسری مدیران تامین اجتماعی گفت: امروز رییس جمهوری لایحه بودجه را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد که یک صفحه از گزارش ایشان، دیدگاههای وی درباره بیمه و درمان است بنابراین مدیران سازمان باید آمادگی تحول ساختاری را داشته باشند.

وی با تاکید بر این که تامین اجتماعی در دولت یازدهم مورد توجه فراوان است، اظهار داشت: از مدیران تامین اجتماعی می خواهم که تحول در این سازمان را به صورت ویژه پیگیری کنند و از اقدامات و تحولات اساسی در این سازمان استقبال می کنیم.

وی با تاکید بر این که اگر ما بتوانیم خودمان را اصلاح کنیم به طور یقین توانسته ایم بر روی نظام سلامت تاثیر مثبتی بگذاریم، تصریح کرد: ما به تغییر و تحول نیاز داریم و اگر به طور بخشنامه ای این تغییرات از بالا به پایین تحمیل شود کار کارشناسی درست انجام نمی گیرد.

ربیعی با تاکید بر این که برای ایجاد تحول به اجماع فکری نیاز داریم ،تصریح کرد: در صورتی که نتوانیم تغییری در ساختارهای اقتصادی و اجتماعی ایجاد کنیم نمی توانیم تاثیر مثبتی بر کشور داشته باشیم .

وی افزود: الکترونیکی کردن دفترچه های بیمه و ایجاد نظام بیمه سلامت از جمله مباحث تخصصی است که می تواند تغییراتی جهت ارزشمند دار شدن دفترچه های بیمه ایجاد کند.

وی در ادامه با اشاره به بحث تحقیق و تفحص و با تاکید بر عملکرد شفاف تصریح کرد: شعار دولت همواره راستگویی و درستکاری بوده است و هیچ چیز منفی را کتمان نمی کند حتی در سازمان تامین اجتماعی خودمان این بحث را دنبال و از شفافیت استقبال کردیم.

وی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از مجلس شورای اسلامی و رسانه ها خواست که بر عملکرد این سازمان نظارت داشته باشند و در ادامه گفت: از نظارت و نقد سازنده مجلس و رسانه استقبال می کنیم و حتی به کسانیکه بهترین نقد سازنده را داشته باشند جوایزی اهدا خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: متاسفانه این سازمان در دولت قبل بسیار سیاسی شده بود به طوری که وزیر کار در دولت دهم استیضاح شد و این امر ربطی هم به مدیران خدوم این سازمان نداشت تا جایی که قرارداد 17 هزار میلیارد تومانی برای گزارش شرکت های شستا هم در حالت غیر شفاف بسته شد.

وی با بیان این که امروز تلاش زیادی برای پس گیری چک ها به عمل آمده است، تامین اجتماعی را جزو سالمترین و پاکترین دستگاه ها دانست و گفت: کارکنان تامین اجتماعی درحال خدمت رسانی به اقشار مختلف جامعه هستند و باید قدردان خدمات این سازمان باشیم.

ربیعی خطاب به مدیران سازمان تامین اجتماعی افزود: در این بی انضباطی مالی بیش از همه شما طلبکارید و من پیگیر حق شما هستم.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه از همه مدیران خواست با کار و عملکرد صحیح در آینده بیش از گذشته این سازمان را اثبات کنند.

وی تاکید کرد:طی دو ماهی که از مدیریت ˈتقی نوربخشˈ مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی می گذرد فقط در یکی از شرکت های شستا حدود 40 میلیارد تومان صرفه جویی شده و من امیدوارم در آینده شرایط خیلی بهتر شود.

ربیعی با بیان این که تحقیق و تفحص از تأمین اجتماعی با همکاری مدیرعامل تأمین اجتماعی اجرایی شده است، افزود: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز انجام تحقیق و تفحص را تسهیل کردیم و در رابطه با شناسایی مشکلات ایجاد شده در تامین اجتماعی و یافتن راهکارهای مناسب نیز پیشگام هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسایل مربوط به حقوق مدیران تأمین اجتماعی را نازلترین بخش از گزارش تحقیق و تفحص برشمرد و ادامه داد: متاسفانه در این خصوص برخی موارد به درستی تبیین نشده است و ما شاهد برجسته سازی رسانه ای شدیم، درحالی که به سایر موضوعات از جمله قرارداد 17 هزار میلیارد تومانی و مسائل مربوط به آن کمتر توجه شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: بخشی از گزارش تحقیق و تفحص مجلس به تقدیر و تشکر از سازمان تامین اجتماعی و وزارتخانه به دلیل همکاری اختصاص دارد.

وی با تأکید بر اجرایی شدن استراتژی شفاف سازی دولت تدبیر و امید در سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: شعار دکتر روحانی تشکیل دولت راستگویان و درستکاران است و ما نیز از حضور دستگاه های نظارتی و افزایش شفافیت استقبال می کنیم.

ربیعی افزود: شرایط به وجود آمده در یک مقطع زمانی کوتاه آنهم در مدیریت عالی سازمان تأمین اجتماعی ارتباطی با بدنه اجرایی و مدیران دلسوز و خدوم این سازمان ندارد و بررسی های انجام شده نیز نشان می دهد که مدیران و حتی اعضای هیات مدیره تامین اجتماعی نیز درمقابل بی انضباطی های مالی مقاومت کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدیران سازمان تأمین اجتماعی اعتماد کامل وجود دارد، اظهار داشت: مدیران و کارکنان تأمین اجتماعی با کار و تلاش خود و با تمام توان برای ایجاد تحول در این سازمان مهم و حساس تلاش می کنند و با همت و برنامه ریزی در این سازمان طعم شیرین سازمان تامین اجتماعی و دلسوز و کارآمد را در میان کارگران و بازنشستگان خواهد چشاند.
منبع: ایرنا
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.72094s, 18q