رابطين سلامت پلي بين مردم و نظام سلامت هستند

۱۳۹۲/۰۹/۱۸ - ۱۱:۳۰ - کد خبر: 88298
سلامت نیوز : كارشناس مسئول برنامه جلب مشاركتهاي مردمي معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي كردستان گفت: رابطين سلامت پلي بين مردم و نظام سلامت هستند.

پروين نوذري در گفتگو با خبرنگار سلامت نيوز در کردستان گفت: هرساله 5 دسامبر مصادف با روز جهاني رابطين سلامت است كه در اين روز از رابطين و داوطلباني كه به صورت داوطلبانه به مردم خدمت مي كنند تقديرخواهدشد .

وي در خصوص داوطلبان و رابطين بخش سلامت افزود: و ظيفه اصلي رابطين سلامت انتقال مفاهيم و اطلاعات بهداشتي و تغيير نگرش در رفتار مردم و همچنين ترويج الگوي زندگي سالم به جامعه امروزي است و آنها با اين كار نظام سلامت را در ارتقاء شاخصهاي بهداشتي و درماني ياري مي نمايند.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: رابطين سلامت مردم و جامعه را ياري ميدهند تا بتوانند مسائل بهداشتي را پيدا كرده ومشكلات خود را به دست خودشان حل نمايند .

وي افزود: روزجهاني رابطين سلامت به اين منظور نامگذاري شده تا فرهنگ ترويج مشاركت و كار داوطلبانه در بين مردم رواج يابد و برنامه هاي نظام سلامت شامل اموزش و اطلاعات و مفاعيم بهداشتي از طريق رابطين سلامت به مردم انتقال يابد و همچنين مردم نيز اطلاعات و آمار جامعه را از طريق رابطين سلامت به نظام سلامت منتقل نمايند كه در واقع پلي بين مردم و نظام سلامت خواهند بود.

وي در ادامه خاطرنشان كرد:رابطين سلامت در روستاها و شهرهاي استان كردستان همچنين در محلات حاشيه شهر فعاليت هايي دارند كه اين فعاليت به منظور تقويت همكاري بين بخشي وتوسعه نظام سلامت درسطح استان است .

وي بيان داشت : در حال حاضر 4 هزار 27 نفر برابر آخرين آمار دانشگاه علوم پزشكي كردستان رابط سلامت درمناطق شهري وروستايي و محلات به صورت داوطلب متخصص و رابط سلامت اداري با ما همكاري دارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.84627s, 18q