آخرین قسمت سریال افتتاح بیمارستان جدید مرند رنگ واقعیت می‌گیرد؟

۱۳۹۲/۰۹/۱۸ - ۱۳:۵۲ - کد خبر: 88318
سلامت نیوز : با قول رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز مردم مرند منتظر هستند ببینند آیا آخرین قسمت سریال افتتاح بیمارستان جدید مرند رنگ واقعیت به خود می‌گیرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ محمدحسن طریقت‌منفرد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی سفر احمدی‌نژاد در اردیبهشت سال 1392 در بازدیدی که از بیمارستان جدید 100 تختخوابی مرند داشت به علت تجهیز نشدن این بیمارستان به امکانات پزشکی از افتتاح آن پس از هفت سال خودداری کرد که بعد از آن هر 15 روز یکبار وعده افتتاح آن داده شد تا اینکه پنجم مرداد امسال با حضور معاون اول رئیس‌جمهور وقت از بیمارستان مرند پس از هفت سال افتتاح شد اما روز بعد درهای آن به روی مردم بسته و پس از آن تابه امروز این بیمارستان به دلیل نبود تجهیزات بیمارستانی تعطیل و به روی مردم بسته است.

*افتتاح بیمارستان مرند شبیه سریال‌های تلویزیونی شده است

مشکل بیمارستان مرند و عدم افتتاح آن با توجه به وعده‌های داده شده در میان مردم تبدیل به یک سریال‌ تلویزیونی شده است.

قول جدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز این بار در دولت تدبیر و امید

محمدحسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز صبح امروز در سفر به مرند و بازدید از بیمارستان جدید این شهرستان که سریال اتمام آن تا امروز پایانی نداشته، از افتتاح و پذیرش بیمار در این مرکز تا پایان امسال خبرداد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برای تامین نیازهای بهداشتی مردم باید زیرساخت‌های اولیه مهیا باشد، گفت: این امر کمک خواهد کرد تا بتوان بسترهای لازم برای پذیرش بیمار و ارائه خدمات بهداشتی برای مراجعه‌کنندگان به نحو شایسته انجام گیرد.

صومی با بیان اینکه باید تمهیداتی اندیشید تا برای سلامت و تامین بهداشت مردم منطقه مشکلی به وجود نیاید، تاکید کرد: برای تکمیل نواقص ساختمان بیمارستان مرند هیچ‌گونه مشکلی نیست اما برای تجهیز و نصب دستگاه‌های لازم، 2 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که از این مبلغ 500 میلیون تومان با پیگیری نماینده مرند و جلفا در مجلس تامین شده و سعی خواهیم کرد تا آخر سال‌جاری این بیمارستان کلاً تکمیل شده و به اهالی شریف شهرستان مرند ارائه شود تا شهرهای اطراف نیز از خدمات آن بهره گیرند.

وی در خصوص تامین نیروی انسانی و کادر درمانی برای بیمارستان جدید مرند نیز اظهار کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی، اعتبارات دولتی برای این امر اختصاص داده نمی‌شود ولی سعی ما بر این است که کادر بیمارستان قدیم مرند را که فرسود بوده و نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای بهداشتی و درمانی اهالی باشد به بیمارستان جدید انتقال دهیم و در ادامه با تجهیز کامل آن را تا پایان سال راه‌اندازی کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص میزان اعتبارات هزینه شده برای احداث و تجهیز این بیمارستان گفت: تاکنون بیش از 22 میلیارد تومان هزینه شده و با انتقال بخشی از قسمت‌های بیمارستان قدیم به بیمارستان جدید، مشکل تامین پزشک متخصص و کادر درمانی و خدماتی حل خواهد شد، با این وجود هنوز نیازمند یک و نیم میلیارد تومان هستیم تا این بیمارستان مورد بهره‌برداری کامل قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در این زمینه نیازمند پیگیرهای لازم از وزارتخانه و سایر منابع هستیم و بر همین اساس به طور جدی مسئولان استانی و شهرستان تمام سعی و تلاش خود را به کار گرفتند تا تمام نواقص بیمارستان جدید رفع شده و تا آخر امسال بیمار پذیرش شود.

*مردم در رویای افتتاح بیمارستان جدید مرند

* آخرین قول به مردم

در ادامه این بازدید، معاونان دانشگاه علوم پزشکی با فرماندار ویژه مرند جلسه‌ای تشکیل دادند که در این جلسه بهنام رضوانی معاون استاندار و فرماندار ویژه مرند اظهار کرد: این خواسته به حق مردم شریف مرند است که از بیمارستانی تازه تاسیس با امکانات مناسب برخوردار باشند.

وی افزود: شهرستان مرند با داشتن بیش از 250 هزار نفر جمعیت دومین شهر پرجمعیت استان است که با این تعداد ساکن تنها یک بیمارستان با قدمت 60 ساله دارد و بی‌تردید نمی‌تواند نیازهای بهداشتی و درمانی اهالی و سایر شهرهای همجوار را تامین کند.

رضوانی تصریح کرد: این امر باعث شده که اهالی مجبور شوند به مرکز استان مراجعه کنند و این خود مشکلات عدیده‌ای از نظر اقتصادی و اجتماعی برای آنها به همراه داشته است.

فرماندار ویژه مرند در ادامه با تاکید بر حل سریع مشکلات درمانی، رفع مشکل پانسیون مخصوص پزشکان و آماده‌سازی تقاطع همسطح ورودی بیمارستان جدید را خواستار شد.

وی در ادامه افزود: باید به صورت دقیق کارشناسی شود تا بتوانیم با اولویت‌بندی، کمبودهای بیمارستان را به طور کامل حل کنیم.

رضوانی گفت: سعی خواهیم کرد این آخرین قولی باشد که مردم از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان برای تکمیل بیمارستان، پذیرش بیمار و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی می‌شوند.

امید است این بازدید و قول و قرارها آخرین قسمت از سریال افتتاح و پذیرش بیمار در این بیمارستان باشد تا  رویای اهالی مرند این بار رنگ واقعیت گرفته و قول رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی تبریز و پیگیری‌های نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس همچنین تلاش مسئولان شبکه بهداشت و درمان مرند تا آخر امسال عملی شود.

شهرستان مرند با 250 هزار نفر جمعیت به علت قرار گرفتن در جاده ترانزیت اروپا و آسیا و تردد روزانه بیش از 15 هزار مسافر خارجی و داخلی تنها بیمارستان قدیمی و 60 ساله مرند با امکانات کم قادر به پاسخگویی اهالی شهرستان و شهرهای همجوار و حتی از جمهوری نخجوان نیست و این امر برای شهروندان مشکلاتی را ایجاد کرده است.

مردم شهرستان مرند برای تامین سلامتی و درمان خود و خانواده‌شان مسافت 70 کیلومتری را تا مرکز استان طی می‌کنند.

آیا اینبار هم وعده مسئولان مبنی بر افتتاح بیمارستان جدید مرند تا پایان امسال وعده سر خرمن خواهد بود و یا امسال ستاره‌ای درخشان نورانی و خواب و رویاهای اهالی تعبیر خواهد شد.

مردم رویای افتتاح این بیمارستان را کم کم به سریال‌های جذاب ولی غمگین کتاب‌ها و رسانه‌های سمعی و بصری را آرزو می‌کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.56398s, 19q