هنوز درباره استفاده از دانشجویان پرستاری در بالین تصمیمی اتخاذ نشده است

۱۳۹۲/۰۹/۱۸ - ۱۴:۵۴ - کد خبر: 88329

سلامت نیوز : معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: هنوز تصمیمی درباره استفاده از دانشجویان پرستاری بر بالین به منظور رفع مشکل کمبود پرستاری در مراکز درمانی اتخاذ نشده است.

مسعود فلاحی در گفت‌وگو با (ایسنا)، درباره برخی اخبار مبنی بر استفاده از دانشجویان پرستاری بر بالین به منظور رفع مشکل کمبود پرستاری در مراکز درمانی، گفت: سازمان نظام پرستاری در این زمینه پیشنهادی را ارائه کرده، اما هنوز تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده است.

وی گفت: جهت حضور پرستاران بر سر بالین بیماران باید از کیفیت خدمات ارائه شده از سوی آنها اطمینان داشته باشیم. این مبحث در شرایطی خاص شدنی است. به عنوان مثال در شرایطی که دانشجویان مربوطه تحت نظر استاد، مربی یا پرسنل بخش مربوطه فعالیت کنند.

فلاحی در این باره ادامه داد: همانطور که دانشجویان پزشکی نیز حتما تحت نظر انترن‌ها و رزیدنت‌ها هستند، جهت حضور دانشجویان پرستاری بر بالین نیز باید شرایطی ایجاد شود که سرپرستی داشته باشند و یا سال آخر تحصیل‌شان باشند.

وی افزود: استفاده از دانشجویان پرستاری جهت رفع کمبود نیروی پرستاری در بالین شاید بتواند به عنوان یکی از راهکار‌ها مطرح شود، اما باید این موضوع بررسی شده و کار کارشناسی در مورد آن صورت گیرد.

معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: در صورت بکارگیری دانشجویان پرستاری بر بالین احتمالا باید حقوقی هم بابت بکارگیری آنها در نظر گرفته شود. از طرف دیگر امنیت بیمار و کیفیت خدمات ارائه شده از سوی دانشجویان پرستاری از اهمیت زیادی برخوردار است. تمام این مباحث باید در جلسات کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.04913s, 18q