ضرورت 7 تا 8 ساعت خواب شبانه

۱۳۸۶/۱۰/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8833
ضرورت 7 تا 8 ساعت خواب شبانه

به گفته پزشکان انجمن طب سالمندان در امريکا، بيماري هايي مانند نارسايي کليه ، سرطان و پرکاري تيروئيد که سطح کلسيم را در خون افزايش مي دهند نيز مي توانند در ايجاد زمينه اي مناسب براي بيماري هاي ذهني تاثيرگذار باشند. براساس مطالعات انجام شده ، افزايش تدريجي کلسيم در اعصاب و سلول هاي مغزي نيز مي تواند سبب مرگ اين سلول ها شود.
در هفته اي که گذشت ، محققان اعلام کردند خوردن تنها 3 وعده کلم بروکلي يا کلم سبز خام در ماه احتمال ابتلا به سرطان مثانه را 40 درصد کاهش مي دهد. همچنين خوردن ميوه هاي گوشتي و بدون هسته مانند توت فرنگي و گوجه فرنگي که حاوي رنگدانه هاي تيره هستند نيز مي تواند احتمال ابتلا به سرطان را کاهش دهد.
بنابراين محققان مرکز تحقيقات سرطان بوفالو در نيويورک ، استفاده از ميوه و سبزيجات در برنامه غذايي روزانه را از موثرترين روش ها براي کاهش احتمال ابتلا به انواع سرطان ها دانسته اند.
گفتني است ، پختن سبزيجات ، تاثير آنها را در توقف رشد سلول هاي سرطاني کاهش خواهد داد. به گزارش صندوق حمايت از کودکان سازمان ملل متحد (يونيسف)، تعداد کودکاني که پيش از پنجمين سال تولد خود بر اثر ابتلا به بيماري ها جان خود را از دست مي دهند، نسبت به سال هاي گذشته بسيار کاهش يافته است.
محققان پيشرفت هاي به دست آمده در کاهش ميزان مرگ و مير کودکان را نتيجه بهبود روش هاي درماني و مراقبت هاي بهداشتي در سطح دنيا اعلام کرده اند. اين در حالي است که رعايت نکردن اصول بهداشتي اوليه و دسترسي نداشتن به آب آشاميدني سالم مي تواند زمينه اي را براي ابتلا به بيماري و در نتيجه مرگ 15 ميليون کودک در سراسر دنيا به وجود آورد. اگرچه واکسيناسيون عمومي و مراقبت هاي بهداشتي همگاني از سال 1990 تاکنون ، تعداد زيادي از کودکان را از خطر مرگ نجات داده است.
به گفته محققان انگليسي ، کمبود خواب يا خواب بيش از حد احتمال مرگ و مير را در افراد افزايش مي دهد. براساس بررسي هاي انجام شده ، 7 تا 8 ساعت خواب شبانه براي سلامت بدن لازم است. کاهش مدت زمان خواب ، احتمال ابتلا به بيماري هاي قلبي و عروقي و مرگ و مير ناشي از آن را افزايش مي دهد. همچنين افزايش مدت زمان خواب شبانه نيز احتمال خطر مرگ ناشي از ديگر بيماري ها را بيشتر خواهد کرد. بنابراين مي توان گفت براي اين که روزها سرحال باشيد، به طور متوسط به 7 تا 8 ساعت خواب شبانه روز نياز داريد.
کرم هاي ضدآفتاب مي توانند با تغيير دادن ژن هايي که در نتيجه قرار گرفتن در معرض نور خورشيد جهش پيدا مي کنند، از ابتلا به سرطان پوست جلوگيري و حتي آن را درمان کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.73318s, 18q