وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: پیگیری موضوع آسیب های اجتماعی در هیئت دولت

۱۳۹۲/۰۹/۱۹ - ۱۴:۰۰ - کد خبر: 88412
سلامت نیوز: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تاکید رئیس جمهور مبنی بر فعال شدن شورای ساماندهی کودکان خیابانی به منظور تدوین راهکارهای موثر برای حل آسیب های اجتماعی این حوزه خبر داد و گفت: موضوع آسیب های اجتماعی را در دولت نیز پیگیری می کنم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه شورای ساماندهی کودکان خیابانی که صبح امروز در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، دکترعلی ربیعی گفت: موضوع آسیب های اجتماعی و کودکان خیابانی را در هیئت دولت نیز مطرح و پیگیری می کنم تا تصمیم گیری در این زمینه بهتر صورت گیرد.

باید به آسیب های اجتماعی به عنوان واقعیت های اجتماعی نگاه کرد چون این آسیب ها شرایط جدیدی ازفرایند دوران گذار هستند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی نقطه ضعف نیستند گفت: معمولاً مسئولان به آسیب های اجتماعی به عنوان نقطه ضعف نگاه می کنند و از بیان آن سرباز می زنند.

وی افزود: برگزاری این شورا برای رسیدگی به امور کودکان خیابانی تکلیف قانونی است و ما باید تکالیف قانونی را انجام دهیم.

دکتر ربیعی با اشاره به اینکه ما آسیب ها و بحران های اجتماعی را به خوبی لمس می کنیم و مورد توجه قرار می دهیم گفت: واکنش های جامعه نیز در خصوص آسیب های اجتماعی به خوبی دیده می شود و دولت های هوشیار هم در این زمینه به سمت مسئله یابی می روند و بعضی دولت ها راه حل در این زمینه ارائه می کنند که برخی از آنها کارآمد و پایدار است .
وی در ادامه افزود: برای دیدن آسیب های اجتماعی عینک و دید جامع لازم است، البته منظور من دیدی به جز دید ظاهری انسان است، چون آسیب های اجتماعی را باید افرادی ببینند که دقیق تر هستند و کسانی نگرانی این آسیب ها را دارند که نگاهی دراز مدت و آینده نگر دارند.

دکتر علی ربیعی خاطر نشان کرد: آسیب های اجتماعی در همه دنیا وجود دارد وچیزی نیست که مختص به ایران باشد ولی در کشورهای شبیه ما این آسیب ها اشکال مختلفی به خود می گیرند و گاهی نیز شدید تر می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آسیب های اجتماعی را به کوه یخ تشبیه کرد و گفت: بخشی از آن که در سطح است دیده می شود و آنچه در زیر و در لایه های پنهان آن قرار دارد دیده نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه ما در مسئله شناسی آسیب های اجتماعی دچار مشکل هستیم افزود: راهکارهای زیادی در خصوص حل آسیب های اجتماعی مطرح می شود که پیدا کردن راه حل مناسب در میان آنها مقداری مشکل است.

دکتر ربیعی تصریح کرد: گام اول در حل آسیب های اجتماعی خوب دیدن و خوب نشان دادن این مسائل است وگام بعدی آن کنترل و محدود ساختن آن است چراکه دولت های موفق دولت هایی هستند که آسیب ها را کم و محدود می کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آسیب های اجتماعی را پدیده مخصوص بیشتر شهرهای بزرگ خواند و افزود: در شهرهای بزرگ این آسیب ها بیشتر به چشم می خورد و چهره و نمای شهر را تخریب می کند.

وی خطاب به برگزار کنندگان این جلسه در خواست کرد: آسیب های اجتماعی باید دقیق تر مسئله شناسی شود و از افراط و تفریط پیرامون بیان مسئله خود داری شود و علت شناسی شاکله اصلی را تشکیل دهد.

دکترعلی ربیعی با تاکید بر ضرورت هماهنگی بین دستگاهی در خصوص حل آسیب های اجتماعی گفت: بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت کشور باید همکاری های خوبی در این زمینه صورت پذیرد زیرا بخشی از سیاست گذاری ها در وزارت کشور صورت می گیرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.4521s, 18q