اواخر هفته؛ باران و برف مهمان تهران می‌شود

۱۳۹۲/۰۹/۱۹ - ۱۵:۰۲ - کد خبر: 88417
سلامت نیوز: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی دو روز آینده برای کلانشهر تهران بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود، ضمن آنکه از ساعات پایانی روز چهارشنیه یک سامانه بارشی جدید از غرب کشور وارد می‌شود که با بارندگی همراه خواهد بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، نقشه‌های پیش‌یابی بیانگر تشکیل یک مرکز کم فشار در شرق دریای مدیترانه است که تا جنوب شرق دریای سرخ گسترده می‌شود.

این سامانه ضمن حرکت شرق سوی خود، از بعدازظهر روز چهارشنبه ابتدا شمال غرب و غرب و طی روز پنج شنبه علاوه برآن دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل غربی دریای خزر و طی روز جمعه کل نیمه غربی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بر این اساس بعدازظهر روز چهارشنبه بارش پراکنده برف و باران در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، اردبیل و گیلان پیش بینی می شود. در استان خوزستان و ایلام وزش باد شدید با گردوخاک رخ خواهد داد.

همچنین روز پنج شنبه بارش برف و باران در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، تهران، اردبیل، گیلان و مازندران پیش بینی می‌شود.

بارش‌ها در جنوب آذربایجان غربی، استان کردستان، شمال کرمانشاه، شمال خوزستان واستان کهگیلویه و بویراحمد از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

طی روز جمعه بارش برف و باران در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، تهران، اردبیل، گیلان و مازندران پیش بینی می‌شود که شدت بارشها در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و شمال خوزستان خواهد بود.

بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از اواخر روز چهارشنبه با ورود یک سامانه بارشی دیگر به غرب کشور بارش‌ها مجددا در استان‌های غربی و جنوب غربی آغاز می‌شود و تا اواسط هفته آینده این سامانه بر روی نیمه غربی کشور فعال خواهد بود.

کمینه و بیشینه دمای هوای امروز تهران به ترتیب برابر 2- و 6درجه سانتی‌گراد است که پیش‌بینی می‌شود این رقم طی فردا برابر 3- و 9درجه سانتی‌گراد برسد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.57614s, 18q