با اجرای آزمایش در مهدهای کودک اهواز کودکان هموفیلی عضو داوطلب هلال احمر شدند

۱۳۹۲/۰۹/۱۹ - ۱۵:۳۸ - کد خبر: 88431
سلامت نیوز: با همکاری سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و کانون بیماران هموفیلی از این پس کودکان مبتلا به بیماری هموفیلی هم به عضویت کانون غنچه‌های هلال احمر در می‌آیند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر،این طرح به صورت آزمایشی در کانون هموفیلی استان خوزستان اجرا و در صورت موفقیت در سایر استانهای کشور هم اجرا می‌شود.

بر اساس این گزارش، آموزش‌هایی که در این طرح به کودکان مبتلا به هموفیلی داده می‌شود به دلیل نوع بیماری این کودکان، ساده تر از آموزش‌های ارائه شده به سایر اعضای کانون غنچه‌های هلال در مهدهای کودک است.

سلمیه ترکیان، مربی کودکان هموفیلی عضو کانون غنچه‌های هلال احمر درباره اجرای این طرح در شهر اهواز گفت: از زمانی‌که این طرح در کانون هموفیلی شهر اهواز به اجرا در آمده روحیه و نشاط عجیبی بین بچه‌ها دمیده شده است.

این مدرس ارشد نهضت پیشاهنگی اضافه کرد: در اجرای این طرح بیشتر سعی می کنیم به بچه‌ها مفاهیم‏ صلح و دوستی و اندکی نیز مفاهم پایه کمک‌های اولیه را آموزش دهیم.

افتتاح کانون غنچه‌های هلال از مهر 1387 آغاز شده و هدف آن اشاعه روحیه نوعدوستی، انساندوستی، کارهای خیرخواهانه و مهرورزی در کودکان زیر هفت سال است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.65884s, 18q