رشیدی:

هوای تهران در وضعیت سالم/ انتقاد از اقدامات مقطعی در مقابله با آلودگی هوا/ 8 سال کم کاری کردیم

۱۳۹۲/۰۹/۱۹ - ۱۶:۴۷ - کد خبر: 88446
سلامت نیوز: مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از پاک بودن هوای تهران خبر داد وگفت: بارندگی‌ روزهای اخیر و وزش بادها هوای تهران را در وضعیت سالم قرار داده است.

یوسف رشیدی در گفت وگو با خانه ملت٬ از سالم بودن وضعیت هوای تهران در شرایط فعلی خبر داد و گفت: به دلیل بارش باران و بادهای اخیر هوای تهران هم اکنون در شرایط سالم قرار دارد اما با پایدار شدن وضعیت هوا امکان بروز دوباره و چندباره آلودگی هوای تهران وجود دارد.

وی با بیان اینکه متاسفانه از 8 سال گذشته تاکنون اقدام جدی برای مقابله با آلودگی هوا صورت نگرفته است، افزود: تاکنون بیشتر اقدامات صورت گرفته برای کاهش آلودگی هوا مقطعی بوده و علت ریشه کن نشدن این معضل بزرگ نیز همین است.

رشیدی تاکید کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر تولید آلودگی در تهران بسیار بالا است٬ به محض اینکه شرایط پایداری هوا ایجاد شود بروز آلودگی دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: در پی بروز مجدد آلودگی هوا در تهران تعطیلی مدارس و اجرای طرح زوج و فرد خوردوها دور از انتظار نیست.

عضو کارگروه کاهش آلودگی هوا با یادآوری جلسه دیروز کارگروه متبوعش٬ گفت: روز گذشته گزارش دستگاه‌ها از جمله شهرداری٬ وزارت نفت٬ وزارت صنایع٬ NGOها و سایر سازمان‌ها در خصوص عملکردشان در رابطه با طرح کاهش آلودگی هوا که مصوب سال 90 است قرائت شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.36675s, 18q