پرتقال باعث نشاط مي شود

۱۳۸۶/۱۰/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8848
پرتقال باعث نشاط مي شود

به گزارش سلامت نیوز دكتر اسدي متخصص تغذيه در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: پرتقال سرشار از ويتامين و املاح معدني است كه يكي از ويتامين هاي مهم موجود در پرتقال ويتامين C‌ است كه نگهداري صحيح پرتقال در هواي سرد باعث حفظ ويتامين C‌ موجود در آن مي شود.
وي با بيان اينكه ويتامين C‌ يكي از عوامل مهار سرطان است، گفت: مصرف پرتقال علاوه بر پيشگيري از سرطان معده در پيشگيري از ديگر سرطان ها مؤثر است و برخي از تحقيقات حاكي است، سرطان مري در اشخاصي كه زياد پرتقال مصرف مي كنند، 50 درصد كمتر از اشخاص ديگر است.
اين متخصص تغذيه ادامه داد: پرتقال و ساير مركبات در پايين آوردن كلسترول خون موثرند و اين خاصيت به علت وجود پكتين و ورقه هاي نازك ميان پره هاي پرتقال است.
وي تصريح كرد: مصرف پرتقال در پيشگيري از آلزايمر مؤثر است و مصرف روزانه 400 ميكروگرم فولات كه در پرتقال به ميزان فراواني وجود دارد تا 50 درصد خطر ابتلا به آلزايمر را كاهش مي دهد.
وي با اشاره به ساير خواص مصرف ميوه پرتقال گفت: وجود هورمون هاي رشد،‌كلسيم، فسفر، آهن ويتامين A‌ و ويتامين C‌ در پرتقال شرايط لازم را براي رشد و نمو استخوانها و استحكام دندانها فراهم مي كند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.80599s, 18q