دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي اعلام كرد

هيچ محدوديتي در خريد و فروش پرندگان در استان تهران وجود ندارد

۱۳۸۶/۱۰/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8853
هيچ محدوديتي در خريد و فروش پرندگان در استان تهران وجود ندارد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، محمدعلي امام هادي، معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي تهران در پي مصاحبه با خبرگزاري فارس كه در آن از ممنوعيت خريد و فروش پرندگان خوراكي در استان تهران خبر داده بود، با ارسال نمابري ضمن تأكيد بر عدم مشاهده درگيري انساني با آنفلوانزاي پرندگان در استان تهران اعلام كرد كه در حال حاضر هيچ‌گونه ممنوعيت و محدوديتي در خريد و فروش پرندگان خوراكي زنده در استان تهران وجود ندارد و هر گونه اطلاع رساني در اين زمينه در حيطه وظايف معاونت بهداشتي دانشگاه است.
از مدتي پيش بازار خريد و فروش پرنده در منطقه گمرك و مولوي تهران پاكسازي و به ميدان شوش منتقل شده است، در بازار پرنده ميدان شوش نيز پرنده خوراكي عرضه نمي‌شود و فقط پرندگان زينتي به فروش مي‌رسد.
اظهارات امام هادي در حالي است كه مجتبي نوروزي، رئيس سازمان دامپزشكي نيز اعلام كرده كه اجراي ممنوعيت در تهران جزئي از برنامه كشوري سازمان دامپزشكي به عنوان يك اقدام پيشگيرانه است.
ديروز نيز وزير بهداشت اعلام كرد در كشورهاي همسايه ما به جز يك كشور همگي وجود بيماري آنفلوانزاي پرندگان را گزارش كرده‌اند، حتي يكي از كشورهاي همسايه گزارش ابتلاي انساني اين بيماري را داشته است. با اين وجود هنوز هيچ موردي از ابتلا به اين بيماري در ايران به اثبات نرسيده است.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18033s, 18q