ماجرای اجرا نشدن طرح تجمیع بیمه‌های درمانی/ چهار محور شورای عالی بیمه برای تجمیع

۱۳۹۲/۰۹/۲۳ - ۱۵:۲۷ - کد خبر: 88657
سلامت نیوز : مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران درخصوص تجمیع بیمه های درمانی گفت: طبق مصوبات شورای عالی بیمه تجمیع سازمان های بیمه گر باید در ضوابط بودجه 93 نیز مد نظر قرار گیرد.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت و گو با پانا، با اشاره به علت اجرایی نشدن قانون برای تجمیع سازمان ‌های بیمه گر اظهار داشت: این موضوع نیز در کنار سایر موارد به دلیل عدم پایبندی به قانون موجب شده که موضوع ادغام زمینه اجرایی پیدا نکند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه در قوانین تکالیف زیادی وجود دارد تا بتوان در راستای ادغام سازمان ‌های بیمه گر قدم برداشت، خاطرنشان کرد: شورای عالی بیمه خدمات درمانی در چهار محور موضوع تجمیع بیمه های درمانی را مصوب کرد که الزماتی دارد که اولین دستور آن استقرار پایگاه اطلاعاتی بیمه ایران است که بر اساس آن باید پوشش فراگیر و همگانی بیمه سلامت برای همه آحاد مردم در نظر گرفته شود.
وی ادامه داد: اولین بندی که در مصوبه شورای عالی بیمه قرار دارد، الزام تحت پوشش قرار گرفتن همه افرادی است که بیمه نیستند. متاسفانه هنوز10 تا 13 میلیون نفر در کشور تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند و 50 میلیون نفر نیز تحت پوشش بیمه قرار دارند.
بندپی تصریح کرد: همچنین یکی از مواردی که در شورای عالی بیمه مطرح شده است، موضوع بازنگری بسته پایه بیمه ای است که در سال 86 تعریف شد و این امر باید مجددا مورد بازنگری شود.
وی با اشاره به موضوع منابع مالی در بحث تجمیع بیمه های درمانی نیز گفت: همچنین منابع مالی ورودی صندوق ها را باید مد نظر قرار داد و منابع ورودی باید یکسان باشد و در این صورت یکسان سازی بیمه ها انجام می شود که طبق آن سازمان های بیمه گر مکلف هستند از قوانین تبعیت کنند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه به دنبال کارآمد کردن ارتقای خدمات بیمه ای هستیم درخصوص زمان تجمیع بیمه ها نیز خاطرنشان کرد: به مدت 6 ماه بعد از ابلاغ آئین نامه این موضوع باید اجرایی شود و طبق مصوبات شورای عالی بیمه در ضوابط بودجه 93 نیز مد نظر قرار گیرد.
وی درخصوص ورود مجلس به بحث تجمیع سازمان ‌های بیمه‌گر گفت: یکی از وظایف نمایندگان مجلس نظارت بر اجرای درست قانون است که سعی می شود موانع اجرایی بند ب ماده 38 قانون برنامه پنجم توسعه در ارتباط با ادغام ساختارها را مورد بحث قرار دهیم که در این رابطه نیز مجلس با ما همکاری خواهد کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17528s, 19q