انتقاد رئیس سازمان نظام‌ پزشکی از برخورد جبرآمیز با پزشکان

۱۳۹۲/۰۹/۲۵ - ۱۳:۵۲ - کد خبر: 88776
سلامت نیوز : رئیس سازمان نظام‌ پزشکی گفت: در سال‌های اخیر گفتمان غالب با جامعه پزشکی مبتنی بر کرامت نبود، بلکه حرف‌های یک‌طرفه و جبر‌آمیز بود. استقلال واقعی دانشگاه‌ها نیز در سال‌های اخیر متزلزل شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ علیرضا زالی در مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: امسال حرکت‌های خوبی برای تأمین بودجه سلامت انجام شد، اما حجم کسری‌ به گونه‌ای است که چالش‌های متعددی پیش روی ما وجود دارد.

وی ادامه داد: امیدواریم کمیسیون بهداشت و کمیسیون تلفیق مجلس با بودجه‌های کمکی بخشی از این چالش‌ها را برطرف کند.

زالی گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایران در طول دو سال اخیر بعد از عبور از تلاطمات، شرایط مدیریت جدیدی دارد که ساماندهی آن همت مضاعفی را می‌طلبد.

رئیس سازمان نظام‌ پزشکی کشور افزود: بخشی از کاستی‌های نظام سلامت با حرکت ایثارگرانه جامعه پزشکی مرتفع شد و اگر این ایثارگری‌ها نبود، شاید کاستی‌های نظام سلامت بیش از گذشته مشکل ایجاد می‌کرد.

وی افزود: در سال‌های اخیر گفتمان غالب با جامعه پزشکی مبتنی بر کرامت نبود، بلکه حرف‌های یک طرفه و جبر‌آمیز بود اما در این مدت کوتاه گفتمان مسئولان تغییر کرده و شاهد فضای مبتنی بر امیدبخشی هستیم.

وی گفت: امیدواریم ماده 20 قانون برنامه پنجم توسعه که به استقلال واقعی دانشگاه‌ها اشاره دارد، مقرر شود، چرا که استقلال واقعی دانشگاه‌ها در سال‌های اخیر متزلزل شده است.

وی افزود: کارهای نابخردانه مانند متمرکز کردن جذب اعضای هیئت علمی و انتصابی کردن مدیران گروه نمونه‌های اختلال در استقلال دانشگاه‌هاست.

رئیس سازمان نظام‌ پزشکی کشور گفت: امیدواریم شورای عالی انقلاب فرهنگی در بحث‌های توسعه‌ای و علمی خود، مداخلات غیر خردورزانه را اصلاح کند و در این مسیر نیازمند به رسمیت شناخته شدن اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان و غیره هستیم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.85106s, 18q