برگزاری همایش اخلاق تولیدمثل و شیوه‌های نوین درمان ناباروری در جهرم

۱۳۹۲/۰۹/۲۵ - ۱۶:۰۲ - کد خبر: 88801

سلامت نیوز : نخستین همایش بین‌المللی اخلاق تولید مثل و سومین همایش ملی شیوه‌های نوین درمان ناباروری با حضور وزیر بهداشت و اندیشمندان داخلی و خارجی از ۲۶ آذرماه به مدت ۳ روز در شهرستان جهرم برگزار می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر رحیم رئوفی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جهرم از حضور وزیر بهداشت در روز چهارشنبه این هفته برای شرکت در اولین همایش بین المللی اخلاق تولیدمثل به جهرم خبر داد.

وی اظهار کرد: بسیاری از علوم مانند مباحث فقهی، روانشناختی، اجتماعی و غیره در بحث شیوه‌های نوین تولید مثل دخیل بوده و باید علوم مختلف همزمان با علم پزشکی حرکت کرده تا نابسامانی به وجود نیاید.

رئیس اولین کنگره بین المللی اخلاق تولیدمثل اظهار داشت: فقه پویای شیعه پاسخگوی بسیاری از سئوالات در رابطه با مسائل نوین پزشکی و درمان های ناباروری بوده و در این زمینه به نتایج خوب و دارای اهمیتی دست یافته است.

دکتر رئوفی با بیان اینکه تأکید مقام معظم رهبری در راستای رشد جمعیت کشور به موضوع این همایش رونق بهتری بخشیده است، خاطرنشان کرد: در این همایش مشاور مقام معظم رهبری و رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، وزیر بهداشت، رئیس مرکز پژوهش های مجلس، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، استاندار فارس، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین اندیشمندان داخلی و خارجی در حوزه علمی و فقهی پزشکی به سخنرانی می‌پردازند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اهمیت برگزاری این همایش بیان کرد: حرکت در راستای حل مشکلات اخلاقی جامعه با توجه به اینکه این مهم به عنوان یک بحث چالش برانگیز در جهان مطرح است، تبیین سخنان رهبر معظم انقلاب در رابطه با رشد جمعیت کشور و معرفی جهرم به عنوان مرکز و قطب درمان ناباروری در آینده با توجه به ظرفیت‌های موجود در این شهرستان، از اهداف برگزاری این همایش در جهرم است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.41723s, 19q