سرانجام تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی: مشایی با همکاری صهیونیست‌ها داروهای آلوده به کشور وارد کرده‌ است

۱۳۹۲/۰۹/۲۶ - ۱۵:۳۶ - کد خبر: 88890
سرانجام تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی: مشایی با همکاری صهیونیست‌ها داروهای آلوده به کشور وارد کرده‌ است
سلامت نیوز: سازمان تامین اجتماعی و شخص آقای مشایی از من شکایت کردند/بیش از ۵۰ هزار برگ اسناد و مدارک دارم/تخلفات مالی در سازمان تامین اجتماعی بالای ده هزار میلیارد تومان است/مدیر متخلفی که برای عیاشی به کشورهای خارجی رفته بود هنوز بر سر کار است/همگان بدانند اطرافیان احمدی‌نژاد چه خیانتی به کشور کرده‌اند/رایس با مهر خود به عنوان وزیر خارجه با مشایی و تامین اجتماعی مکاتبه می‌کرده است/آقای مشایی باصهیونیست‌ها ارتباط، مکاتبه و معامله داشته است.

سازمان تامین اجتماعی از سازمان‌هایی است که طی سال‌های گذشته ابتدا به علت عملکرد و پس از آن به علت مدیرعامل آن بار‌ها مورد انتقاد قرار گرفت. اما تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی از آن دسته تحقیق و تفحص‌های پرماجرای مجلس هشتم بود. سلیمان جعفرزاده نماینده سابق ماکو و چالدران در مجلس شورای اسلامی است. نماینده‌ای که علاوه بر ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ریاست هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی را بر عهده داشت. خبر تخلف هزار میلیارد تومانی «شستا» یا‌‌ همان شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی گزارش را وارد فاز جدیدی کرد. در‌‌ همان روز‌ها نیز سلیمان جعفرزاده که برای انتخابات مجلس نهم به علت عدم اعتقاد به اسلام رد صلاحیت شد به شدت پیگیر این تخلف بود. اما مجلس هشتم در اواخر دوره کاری خود قرار گرفت و در ‌‌نهایت قرائت این گزارش هم همچون ده‌ها گزارش دیگر بنا به مصلحت فراموش شد. امروز و با گذشت بیش از یک سال و در شرایطی که نمایندگان مجلس نهم به دنبال تحقیق و تفحص جدیدی از این سازمان هستند. سلیمان جعفرزاده از دلایل مسکوت ماندن گزارش قبلی سخن می‌گوید:
آقای جعفرزاده، اگر ممکن است توضیح دهید که گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در چه مرحله‌ای قرار دارد؟ آیا مسکوت ماندن آن مانع از تکاملش شد؟

بله، تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی به صورت کامل طبقه بندی و جمع آوری شده است. اما از آنجاییکه مجلس پایان یافت و برخی از دولتی‌ها مرا تهدید کردند این گزارش تا اندازه‌ای مسکوت ماند.

یعنی از شما شکایت شد؟

بله هم سازمان تامین اجتماعی و هم شخص آقای مشایی از من شکایت کردند.

تامین اجتماعی که طبیعتا در راستای همین گزارش از شما شکایت کرده است. اما آقای مشایی به چه علت از شما شکایت کرده بود؟

آقای مشایی به علت اینکه من در یکی از نطق‌هایم در مجلس هشتم اعلام کرده بودم که «آقای احمدی‌نژاد بدعت گذار قانون گریزی در کشور است» از من شکایت کرده بودند که در همین راستا من هفته گذشته به دادگاه رفتم.

خب نتیجه دادگاه چه شد؟

من دفاعیاتم را مطرح کردم و مدارک و اسنادم را ارائه کردم و منتظر هستیم که دادگاه اعلام نظر کند تا پس از آن من اعاده حیثیت کنم.

خب تحقیق و تفحص با این حساب بی‌سرانجام ماند؟

نه ما بیش از ۵۰ هزار برگ اسناد و مدارک داریم و همه این اسناد در اختیار من است که با هزینه خودم آن‌ها را چاپ و تکثیر کرده‌ام. البته این اسناد و مدارک را من به برخی از نهادهای نظارتی ارائه کردم.

نتیجه‌ای هم داشت؟

نه، متاسفانه اصلا نتیجه‌ای نداشت. من از مجلس نتیجه‌ای نگرفتم اما این اسناد را به نهادهای دیگر مثل سازمان بازرسی کل کشور فرستادم. اما از آنجایی که احساس کردم در آستانه انتخابات ممکن است عده‌ای از این موضوع سوء استفاده کنند و هم از آنجاییکه خود دولتی‌ها هم بی‌میل نبودند که این ماجرا به بحران تبدیل شود و مجلس مقصر شود آن را مسکوت گذاشتم. چراکه این افراد در جوسازی و شانتاژ مهارت بالایی دارند. به محض اینکه نتیجه دادگاه مشخص شود من شکایت خواهم کرد. من نخواهم گذاشت مدیری که تخلف کرده است بر سرکار بماند.

بنایی برای ارائه این گزارش به دولت منتخب هم دارید؟

بله، من منتظر هستم و اگر این دولت تمایل داشت گزارش را در اختیارش قرار می‌دهم. متاسفانه اکثر سوء استفاده کنندگان در سازمان تامین اجتماعی اطرافین خود احمدی‌نژاد بودند. من مستندات دارم. حتی برخی از کارکنان بازرسی نهاد ریاست جمهوری از خود ریاست جمهوری برای این امور نامه گرفته‌اند. مدیری که تخلفاتش مشخص شده بود و مستندات کامل داشتیم که برای عیاشی به کشورهای خارجی رفته بود هنوز بر سر کار است. در برخی موارد نیز مدیرعامل متخلف را برداشته و جای آن متخلف‌تر گذاشته‌اند.

علت اصلی این حجم تخلفات در این سازمان چه بود؟

علت اصلی این بود که مدیران احمدی‌نژاد نه تنها تصمیم گیر نبودند بلکه تنها دکور بودند. مدیران اراده‌ای نداشتند. نمونه بارز آن هم آقای بهمنی بود که اعلام کرد اگر واقعا سه ماه رییس کل بانک مرکزی می‌بود مشکلات کشور را حل می‌کرد! این موضوع نشان می‌دهد که مدیران این دولت اصلا قدرت ندارند و مدیریت انحصاری شده بود.

یعنی سایر نهاد‌ها هیچ توجهی به این گزارش نکردند؟

تنها یک مدیر در سازمان بازنشستگی تعویض شد. الان تخلفات در شرکت انبارهای عمومی چندین برابر شده است. به عنوان مثال پروژه‌ای که با سه میلیارد تومان تمام می‌شد ۱۲ میلیارد تومان برای آن رقم زده‌اند و در شرایطی که پیمانکار هنوز کار را تمام نکرده است پول به حسابش واریز شده است. ما نمی‌دانیم این درد را به چه کسی باید بگوییم. با پول بازنشسته‌ای که ۳۰ سال زحمت کشیده است اینگونه تخلفاتی صورت می‌گیرد و من نمی‌دانم چه کس باید پاسخگو باشد. اما من به وظیفه‌ام عمل می‌کنم و اگر صدایم هم به جایی نرسید از طریق رسانه‌ها مردم را مطلع می‌کنم تا همگان بدانند اطرافیان احمدی‌نژاد چه خیانتی به کشور کرده‌اند و با تبدیل کردن تامین اجتماعی به یک حیاط خلوت چگونه تخلف کردند. با وجود آنکه تخلفات مدیران برای رییس جمهور مشخص بوده است اما این مدیران حتی ارتقا نیز پیدا کرده‌اند.

سایر تخلفات در چه مواردی بوده است؟

دولت از متخلفین حمایت آشکار دارد و با محافل صهیونیستی نیز ارتباط آشکار داشته است. ما این همه با صهیونیست‌ها مشکل داشتیم و داریم اما آقای مشایی نه تنها با آن‌ها ارتباط دارد بلکه با آن‌ها مکاتبه و معامله نیز داشته است. خانم «رایس» وزیر اسبق امور خارجه آمریکا به سازمان تامین اجتماعی نامه نوشته و مشایی نیز دستور پیگیری درخواست وی را داده بود.

ممکن است بیشتر توضیح دهید؟

برخی از شرکت‌های تامین اجتماعی با دستور شخص مشایی و همکاری صهیونیست‌ها داروهای آلوده به کشور وارد کرده‌اند و با این کار به صهیونیست‌ها پول داده‌ایم تا بیشتر اسلحه تولید کنند. رایس با مهر خود به عنوان وزیر خارجه با مشایی و تامین اجتماعی مکاتبه می‌کرده است که اسناد آن موجود است.

یعنی شما می‌گویید شرکت‌های تامین اجتماعی با دستور آقای مشایی با شرکت‌های صهیونیستی معامله می‌کرده و داروی آلوده به کشور وارد می‌کردند؟

بله، حتی شرکت‌های فروشنده اعلام کرده بودند که این دارو‌ها آلوده بوده است. این آمپول به خانم‌ها تزریق می‌شده است و حتی اسامی افراد هم موجود است.

چرا تا امروز در این مورد سکوت کرده بودید؟

من سکوت کردم تا انتخابات‌ها بگذرد و اینگونه نگویند که چون رد صلاحیت شده است این حرف‌ها را می‌زند. اما ما نمی‌توانیم در مقابل حق بیش از ۴۰ میلیون بازنشسته و افراد زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی سکوت کنیم. باید این موارد را به مردم اعلام کرد. تخلفات مالی در این مجموعه‌ها غیرقابل تصور بود. برخی مدیران با وجدان به من اعلام کردند که مدیر عامل شستا به ۱۰ یا ۲۰ شرکت می‌گفت ۲۰۰ میلیون پاداش از این مصوبه بردارید و ۵۰ میلیون آن را می‌دادند و ۱۵۰ میلیون آن را به صورت دستی به تهران منتقل می‌کردند. یا به عنوان مثال امتیاز انحصار کارخانه‌ای را به آقایی داده‌اند که آن امتیاز بیشتر از خود کارخانه سود کرده است. من پیشنهاد دادم که برخی شرکت‌های ضررده را به علت قابلیت‌های سوء استفاده اجاره بدهند و من حتی از آن‌ها سوال کردم انبارهای عمومی چقدر سود در سال داشته است که اعلام کردند ۱۲ میلیارد تومان بوده است. من گفتم که امتیاز خود را به بخش خصوصی ارائه دهید و ۲۴ میلیارد تومان بگیرید اما آن‌ها قبول نکردند چراکه در حال استفاده از این منابع هستند.

ظاهرا عمده تخلفات به شستا باز می‌گردد اینطور نیست؟

بله، شستا به عنوان یک بنگاه اقتصادی کشور امروز وضعیت خوبی ندارد و حتی به اندازه سودی که بانک‌ها هم می‌دهند سود نمی‌کند. ارزش سرمایه ثابت آن هم هر روز پایین می‌آید و کسی نیست که بپرسد چرا ارزش سرمایه هر روز کاهش پیدا می‌کند؟ اگر هم سودی کردند با خرید و فروش زمین بوده است که اینگونه موارد هم سود محسوب نمی‌شود. هم شستا و هم بازنشستگی دارای تخلفات زیادی بودند. اما متاسفانه کسی متوجه نشد و حتی من را هم که قصد روشنگری داشتم تهدید کردند.

ظاهرا کار فقط به تهدید هم ختم نشده است و این تهدید‌ها عملیاتی شده است. اینطور نیست؟

بله، به خانه‌ام در شهرستان حمله شد و تا توانستند به من اتهام زدند. کسی به فریاد من نرسید. متاسفانه برخی از دستگاه‌ها هم با این افراد همراه شدند. این افراد از من یک چهره منفور ساختند چراکه من اطلاعات و اسناد داشتم و کسی از خودش نپرسید که چرا از میان ۲۹۰ نماینده این همه به من حمله می‌شود؟ آنوقت به خاطر نطقی که در مجلس داشتم از من شکایت کردند.

مفاد دقیق آن نطق چه بود؟

من در این نطق اعلام کردم که آقای احمدی‌نژاد قانون گریزی را در کشور نهادینه کرده است. فساد مالی و اداری موجود در کشور نتیجه همین قانون گریزی‌ها است. چرا دولت به قانون احترام نمی‌گذارد و یا مردم را نادیده می‌گیرد؟ اما از من شکایت کردند و مجلس هم هیچ حمایتی از من نکرد.

شما در انتخابات مجلس نهم رد صلاحیت شدید. دلیل شورای نگهبان برای این کار چه بود؟

شورای نگهبان مرا به علت «عدم اعتقاد به اسلام» رد صلاحیت کرد که بر این اساس من کافر هستم. نامه‌های زیادی علیه ما در شهر‌ها پخش شد که من کافر هستم. البته مردم توجهی به این شایعات نداشتند. خدارو شکر من هم به وظایفم عمل کردم.

اگر بخواهید یک رقم کلی از حجم تخلفات سازمان تامین اجتماعی ارائه دهید. این رقم چقدر است؟

تخلفات مالی در این سازمان بالای ده هزار میلیارد تومان است. تخلف مالی شامل موارد متعددی است که مثلا مصوبه هیات مدیره وجود نداشته است و یا اینکه پروژه‌ای برای مطالعات واهی هزینه کرده است. این اولین تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی بود اما متاسفانه هر جا که ما پا می‌گذاشتیم با تخلف مواجه می‌شدیم. مثلا برای کارخانه سیمان، دینام چینی را به جای دینام آلمانی جا زده‌اند و ۱۲ میلیارد تومان به جیب زده‌اند. می‌توانند بروند بررسی کند. تخلفات موجود در دست ما بسیار بیشتر از این حرفاست. یا شاهد بودیم که رییس سازمان تامین اجتماعی بدون اطلاع پول جابجا کرده است و یا از بانک رفاه پول برداشته‌اند و نزول داده‌اند و می‌توان گفت خیانت کرده‌اند.

شما الان گزارش کلی را آماده کرده‌اید؟

بله، ولی من به دادگاه قول داده بودم که تا حصول نتیجه مصاحبه مطبوعاتی نکنم اما حالا آمادگی کامل برای روشنگری را دارم. تامین اجتماعی مدعی بود که من دروغ گفته‌ام در حالیکه اسناد و مدارک همه اظهارات من آماده است. تخلفات مالی به شدت زیاد است. درمان این مشکلات مدیریت است. از آنجاییکه مدیران اختیاری نداشتند این حجم تخلف وجود دارد. اموال بازنشستگان و سایر افراد زیر مجموعه تامین اجتماعی غارت شده است. امروز هنوز مدیران متخلف بر سر کار هستند. جریانی علیه بنده در کشور راه انداختند که واقعا دردآور است.

شخص رییس جمهور هم در جریان این تخلفات بوده است؟

بله، خود آقای احمدی‌نژاد کاملا در جریان بوده است و اکثر مسئولیت‌ها صوری بوده است و باید گفت هیچ دولتی به اندازه دولت احمدی‌نژاد تخلف نکرده است و اطرافیانش هم تا این اندازه دست به تخلف نزده‌اند.

منبع: پایگاه خبری قانون

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.5874s, 18q