دست‌های پشت پرده در وزارت بهداشت عامل تلاطمات بازار دارو/نوش داروی دولت بعد از مرگ بازار دارو

۱۳۹۲/۰۹/۲۶ - ۱۵:۳۶ - کد خبر: 88936
دست‌های پشت پرده در وزارت بهداشت عامل تلاطمات بازار دارو/نوش داروی دولت بعد از مرگ بازار دارو
سلامت نیوز: عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با یاد‌آوری دست‌های پشت پرده در وزارت بهداشت، درمان وآموزش‌پزشکی برای متلاطم کردن حوزه دارو، گفت:‌ بخش خصوصی به راحتی و با کمترین حمایت‌های این وزارتخانه می‌تواند اقدام به واردات دارو کند.

محمدجواد نظری‌مهر در گفت‌وگو با خانه ملت، در واکنش به اقدام دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی در تصویب مصوبه جدید دولت درباره صفر کردن سود بازرگانی واردات اقلام دارویی، تصریح کرد: به‌طور حتم این اقدامات به‌علت اجرایی نشدن قوانین حوزه سلامت از سوی دولت تأثیر مناسبی بر حوزه دارو نمی‌گذارد، از این‌رو اگر دولت قوانین تصویب شده در مجلس شورای اسلامی را اجرایی کرده بود، هم‌اکنون وضعیت حوزه دارو با مشکلات کنونی روبه‌رو نبود.

نماینده مردم کردکوی، بندرگز و بندرترکمن در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از بی‌توجهی دولت به اجرای قوانین حوزه سلامت، گفت: قوانینی همچون اختصاص ۱۰ درصد از درآمد هدفمندی یارانه‌ها و محورهای قانون برنامه پنجم توسعه از سوی دولت اجرایی نشده است.

وی با اعلام اینکه دولت به‌علت فقدان دوراندیشی قادر به حل مشکلات حوزه سلامت نیست، افزود: دولت بعد از آنکه مشکلات این حوزه، تأثیرات سوء خود را بر حوزه دارو گذاشت، تازه به فکر اجرای طرح‌های غیرکارشناسی خود افتاده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود:‌ هم‌اکنون وزارت بهداشت، درمان و‌آموزش‌پزشکی در حل مشکلات بخش‌های مختلف مانند پزشک خانوده، دارو و بیمه با مشکلات بسیاری دست وپنجه نرم می‌کند، از طرف دیگر اگر دولت به اجرای قوانین به ویژه قانون برنامه پنجم توسعه متعهد بود، هم‌اکنون شاهد بروز مشکلات در این حوزه نبودیم.

نظری‌مهر با یاد‌آوری دست‌های پشت پرده در وزارت بهداشت، درمان وآموزش‌پزشکی برای متلاطم کردن حوزه دارو، تصریح کرد:‌ بخش خصوصی به راحتی و با کمترین حمایت‌های این وزارتخانه می‌تواند اقدام به واردات دارو کند.

وی ادامه داد:‌ از طرف دیگر متأسفانه بخشی از واردکنندگان دارو به‌‌علت وجود بوروکراسی اداری در وزارت بهداشت، درمان وآموزش‌پزشکی از واردات محصولات خود پشیمان می‌شوند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه دولت باید طبق قانون به تعهدات خود عمل کند، گفت: هم‌اکنون حدود ۹ ماه از سال می‌گذرد، ولی اعتبارات حوزه سلامت هنوز به‌صورت مناسب اختصاص داده نشده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه با وجود مشکلات بسیار در حوزه دارو، مسئولان از حل مشکلات این حوزه خبر می‌دهند، افزود: به‌طور حتم این‌ اظهارات تنها جنبه تبلیغاتی دارد، از این رو مسئولان باید برای کاهش تلاطم در این حوزه، راه مناسبی که همان اجرای قانون است بیابند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.15438s, 18q