نخستين كارگاه آموزش سلامت شغلي رانندگان حرفه‌اي كشور برگزار شد

۱۳۸۶/۱۰/۰۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8895
نخستين كارگاه آموزش سلامت شغلي رانندگان حرفه‌اي كشور برگزار شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر خسرو صادق نيت، رئيس بيمارستان بهارلو گفت: با توجه به اين كه رانندگان بيش از 400 هزار نفر از جامعه شغلي كشور را تشكيل مي‌دهند و رانندگي جزء مشاغلي است كه مي‌تواند عوارض زيادي براي افراد جامعه ايجاد نمايد، از اين رو توجه به اين گروه شغلي و آموزش آنها از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

وي، هدف دانشگاه علوم پزشكي تهران از برگزاري اين دوره‌هاي آموزشي را كمك به حفظ سلامت رانندگان قبل از ابتلا به بيماري‌هايي از قبيل كمردرد و عوارض قلبي عنوان کرد و افزود: كنترل و پيشگيري از بيماري‌هايي كه موجب اختلال در عملكرد و فعاليت‌هاي رانندگان شده و احتمال بروز حوادث و تصادفات را افزايش مي‌دهد، از ديگر اهداف برگزاري اين کارگاه بوده است.

دكتر صادق نيت با اشاره به اين كه عوامل انساني مهمترين عامل بروز خطرات در رانندگي شناخته شده‌اند، گفت: با آموزش رانندگان و كمك به حفظ سلامت آنها مي توان از بروز برخي مخاطرات پيشگيري کرد و نقش مهمي در پيشگيري سوانح و حوادث ايفا نمود.

وي، جامعه رانندگان را نخستين گروهي دانست كه مي‌توانند از اين كارگاه بهره‌مند شوند و افزود: اجراي اين برنامه در وهله نخست به نفع رانندگان و در مرحله بعدي در راستاي حفظ سلامت افراد جامعه است.

دكتر صادق نيت در پايان گفت: اين برنامه در ابتدا براي رانندگان برون شهري برنامه‌ريزي شده بود اما استقبالي كه از اين دوره صورت گرفته، آموزش رانندگان حرفه‌اي درون شهري نيز مدنظر قرار خواهد گرفت

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.93974s, 19q