ساکتان را محکم ببندید

۱۳۹۲/۰۹/۲۶ - ۱۵:۳۶ - کد خبر: 89298
ساکتان را محکم ببندید
دستورالعمل هاي ايمني هنگام خارج شدن از منزل

- آشپزخانه مي تواند مرکز بروز خطرات در خانه باشد، هنگام ترک منزل به منظور مسافرت در مورد وسايل برقي و گازي دقت کافي داشته باشيد و مطمئن شويد وسايل برقي غيرضروري از مدار خارج شده و شير گاز همه وسايل گازسوز بسته باشد. بستن شيرفلکه آب سرد و گرم ساختمان هنگام خروج از منزل به قصد مسافرت الزامي است. هنگام انجام سفرهاي کوتاه، کودکان را در خانه تنها نگذاريد. در زماني که شرايط آب و هوايي براي سفر مناسب و پايدار نيست از مسافرت خودداري کنيد. مواد غذايي فاسدشدني را در حد امکان در مقصد تهيه کنيد نه در مبدأ. چنانچه منزل شما مجهز به سيستم دزدگير يا آژير است قبل از مسافرت آنها را کنترل کنيد و از درست عمل کردن آنها مطمئن شويد. خواب آلودگي يکي از علل حوادث رانندگي در جاده ها است، بنابراين شب قبل از مسافرت استراحت کافي الزامي است. کليد منزل را در اختيار افراد غيرمطمئن قرار ندهيد و در صورت مفقود شدن کليد، قفل در اصلي را تعويض کنيد. يکي از افراد مورد اطمينان خود را در زمان نبود خودتان مسوول حفاظت و رسيدگي به منزل کنيد. پيش از حرکت از سلامت خودرو مطمئن شويد و از مسافرت با خودرو معيوب پرهيز کنيد همچنين لوازم مورد نياز اوليه و ضروري مثل ظروف آب و روغن، زاپاس سالم، علامت احتياط، جعبه کمک هاي اوليه، تسمه پروانه، شمع، پلاتين و... را به همراه داشته باشيد.

- هنگام مسافرت و رانندگي از پاک کردن چراغ ها و شيشه هاي عقب و جلوي خودرو غفلت نکنيد.

- هنگام مسافرت حتماً يک دستگاه خاموش کننده دستي همراه داشته باشيد تا در صورت بروز آتش سوزي در خودرو از آن استفاده کنيد.

- شماره تلفن هاي ضروري را همراه داشته باشيد.

دستورالعمل هاي ايمني هنگام سفر

- هنگام رانندگي اگر احساس کرديد خواب و خستگي بر شما چيره مي شود، در محلي امن توقف کنيد، چراغ هاي خطر خودرو را روشن کنيد و به استراحت بپردازيد.

- همواره در جعبه کمک هاي اوليه، يکسري کيت مخصوص مارگزيدگي داشته باشيد و در صورت مارگزيدگي نوع و شکل ظاهري مار را به خاطر بسپاريد زيرا شناسايي نوع مار در درمان مارگزيدگي بسيار مهم است.

- هنگام مسافرت و رانندگي در شب مايعاتي نظير قهوه و چاي که انسان را پرانرژي و شاداب تر مي کنند، بنوشيد.

هنگام رانندگي در آزادراه ها نکات ذيل را به خاطر داشته باشيد.

پس از قرار گرفتن در خط عبور آزادراه با توجه به سرعت هاي مجاز و مشخصات وسيله نقليه خود (تندرو- کندرو) در خط تعيين شده حرکت کنيد. هنگام تغيير مسير با حفظ فاصله و احتياط کامل از چراغ راهنما استفاده کنيد.قبل از حرکت به سرنشينان خودرو گوشزد کنيد هنگام حرکت خودرو از بيرون قرار دادن دست و سر خود از پنجره خودداري کنند. سرنشينان خودرو حتماً از کمربند ايمني استفاده کنند و به کودکان خود ضرورت استفاده از کمربند ايمني را آموزش دهيد. از نور بالا فقط در مواقع ضروري استفاده کنيد. هنگام رانندگي از صحبت کردن با تلفن همراه يا با ساير سرنشينان حتي المقدور پرهيز کنيد. جاده هميشه تسليم راننده بااحتياط است و راه باز وسوسه انگيز است. پس با سرعت مجاز رانندگي کنيد. در کنار آزادراه ها توقف نکنيد، با کمي حوصله به نزديک ترين پارکينگ خواهيد رسيد، درصورت ضرورت خودرو خود را به شانه خاکي هدايت کنيد. پرتاب ته سيگار از پنجره خودرو باعث بروز آتش سوزي در اماکن طبيعي و گردشگري مي شود. از مسافرت با وانت خودداري کنيد. براي حفظ سلامتي خود و خانواده هميشه در سفر از غذاي سبک، سالم و بهداشتي استفاده کنيد.

از پرتاب کردن شيشه نوشابه و شيشه هاي قطور که مثل عدسي عمل مي کنند، در محيط هاي طبيعي خودداري کنيد زيرا درصد بالايي از آتش سوزي هاي جنگل از اينجا آغاز مي شود. در مسافرت هنگام نياز به وسايل گرمازا حتي المقدور از روشن کردن اجاق صحرايي بپرهيزيد. در صورت روشن کردن اجاق صحرايي هنگام ترک محل آتش را با ريختن آب کافي خاموش کنيد. در جنگل ها و بوستان ها از پرتاب ته سيگار خودداري کنيد. در طول مسافرت از بازي کردن کودکان در جاده، کنار پرتگاه ها و حاشيه رودخانه ها جلوگيري کنيد. در صورت استفاده از چادر براي استراحت دور تا دور چادر نمک بپاشيد تا از گزند جانوران موذي در امان بمانيد. قبل از بازي، بار و بنه اطراف خود را بازرسي و کنترل کنيد. (از نظر حفر چاه، گودال، خطرات بالقوه و... ) سعي شود کنار مسير خودروها، سيلاب، پرتگاه، کنار رودخانه ها و مکان هايي که احتمال ريزش وجود دارد اتراق نکنيد.

دستورالعمل هاي ايمني در مقصد

ورود خود را به مقصد به بستگان اطلاع دهيد. همواره کارت شناسايي، شماره تلفن و آدرس محل اقامت را همراه خود به ويژه همراه کودکان و سالمندان داشته باشيد. پيوسته مراقب کودکان خود باشيد تا از دسترس شما دور نشوند. به منظور آشنايي با محل اقامت خود اطلاعات راهنماي شهري را از مبادي ذي ربط به ويژه سازمان ايرانگردي و جهانگردي تهيه کنيد. مکاني را براي اسکان انتخاب کنيد که از ايمني لازم برخوردار باشد. در صورت استفاده از وسايل گرمايشي و پخت غذا، از سلامت وسايل و عدم نشت گاز و تهويه مناسب محل اسکان اطمينان حاصل کنيد. در سفر مراقب پول و اشياي قيمتي خود باشيد. حتي المقدور سعي کنيد از همراه داشتن پول زياد و زيورآلات گرانبها خودداري کنيد و در صورت نياز آن را به صندوق امانات بسپاريد.در لحظات اوليه ورود به محل اسکان، وسايل ايمني و راه هاي خروج را به خاطر بسپاريد تا در زمان نياز سريع تر اقدام کنيد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.19056s, 18q