مشاركت ايران در تدو ين راهنماي آموزشي فدراسيون بين المللي شير

۱۳۹۲/۰۹/۲۶ - ۱۵:۳۶ - کد خبر: 89322
مشاركت ايران در تدو ين راهنماي آموزشي فدراسيون بين المللي شير

روابط عمومي شركت صنايع شير ايران "پگاه" اعلام كرد،در راهنمای آموزشی فدراسيون بين المللي شير در خصوص تاثیر رفاه مناسب دام در تولید و فرآوري شیر از جنبه هاي كمي و كيفي توضيحاتي ارائه شده است . و هدف از تدوین این جزوه ترویج فرآيند اجرايي مناسب و بهبود زمينه هاي بهينه سازي شرايط رفاهي و آسايشي دام در سطح جهانی با توجه به اهمیت آن در تولید شیر میباشد.

وی در خصوص اعضاءتیم تخصصی گفت:کشورهايی نظیرجمهوري اسلامي ايران، فرانسه ،کانادا،استرالیا ،دانمارک،فنلاند،هند ، در تهیه این جزوه مشارکت داشته اند و با توجه به كاربردي بودن آن در کنگره بين المللي برگزار شده در كشور مکزیک مطرح ومورد توجه بسياري از حضار قرار گرفت.


دکتر دبیریان همچنین اظهار داشتند که این مشارکت موفقیت خوبی برای کشور ما در سطح جهانی محسوب گرديده و ارزش ها ی علمی و تخصصي کارشناسان جمهوري اسلامي ايران را بیش از پیش در سطوح جهانی مطرح مینماید.


این عضو کمیته سلامت دام فدراسیون بین المللی شیر در ادامه در خصوص محتوای این راهنما اشاره به فاکتور های مهمی از قبیل :


-تغذیه و آب(وضعیت تشنگی و گرسنگی دام) شرائط محیطی(سالن شیر دوشی و..)
- نحوه پرورش دام(عدم استرس به دام ؛ شرائط حمل و نقل دام و..)و مدیریت سلامت دام(مدیرت مناسب دامداری و جلوگیری از بیماری هایی نظیر لنگش) در تولید شیر و نیز کیفیت مناسب آن نمودند.


این جزوه برای دامداران محترم و نیز کارخانجات فراورده های لبنی بسیارمفيد و كاربردي مي باشد وانشاءا... پس از ترجمه در اختيار اتحاديه دامداران و انجمن هاي صنايع لبني و ساير ارگان هاي ذيربط قرار خواهد گرفت .


همچنين وی در ادامه به مشاركت جمهوري اسلامي ايران در تجديد نظر لغتنامه تخصصي اشاره نموده و اظهار داشتند كه MASTITISخوشبختانه تمام نقطه نظرات ما مورد موافقت قرار گرفته است .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.76632s, 18q