بشقابی که به شما رژیم می دهد

۱۳۹۲/۰۹/۲۶ - ۱۵:۳۶ - کد خبر: 89376
بشقابی که به شما رژیم می دهد

مخترع بشقاب رژیم هوشمند درگفتگو با خبرنگار سلامت نیوز ، اظهارداشت: بشقاب رژیمی هوشمند باهدف ارتقای صنایع غذایی ، مصرف صحیح غذا وتایید ، کنترل و پیشگیری از غذا های پرکاری و پرچربی برای مصرف کنندگان طراحی وساخته شد.

محمد رضا شاه بداغی، گفت:نسخه اول دستگاه رژیمی هوشمند با ذخیره اطلاعات رژیمی هزار نوع غذا در حافظه شصت و چهار کیلو ووزن چهارصد گرم ساخته شده که در صورت تولید به زیر دویست گرم هم کاهش می یابد.

وی با اشاره به اینکه این دستگاه یک ترازوی دیجیتالی است که قابلیت نمایش دادن وزن و ارزش تغذیه غذا را از نظر میزان کالری به کاربر دارد بیان کرد: این دستگاه امکان جستجوی غذا با سرعت بالا، دارای شارژ با آدابتوروسیستم ای تو پاور آف یا مجهزبه خاموش شدن خودکار و ارتباط با کامپیوتر را دارد.

مخترع بشقاب رژیمی هوشمند تصریح کرد: مسئولین وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و متخصصین تغذیه و رژیم درمانی کشور درحالی این دستگاه را تایید کردند که تاکنون هیچ گونه حمایتی مالی درجهت تولید انبوه آن نکرده اند.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاران داخلی، صرف سرمابه درمسیر خرید خانه های کلنگی را با صرفه تر از سرمایه گذاری بر دستگاه رژیمی هوشمند می دانند، تصریح کرد: درحال حاضر نزدیک به چهل میلیون ریال اعتبارات به منظور ساخت دستگاه رژیم هوشمند مصرف شده است.

شاه بداغی یادآور شد: نسخه دوم دستگاه رژیمی هوشمند با قابلیت ارائه بیش ازچهل نوع ارزش غذایی مواد درحافظه دویست و پنجاه و شش کیلو و وزن چهار صد گرم را دارد که تاکنون شصت درصد از این نرم افزار طراحی شده است.

وی با بیان اینکه به علت کمبود بودجه امکان تکمیل نرم افزار دوم دستگاه رژیمی هوشمند ورسیدن به مرحله ساخت آن وجود ندارد گفت: این دستگاه قابلیت های بالایی نسبت به دستگاه اول دارد و امکان نمایش دادن وعده های غذایی رابر حسب وزن و قد کاربررا دارد ودارای صفحه نمایش گرافیکی، پخش موسیقی ،بروشو لیزری و ضبط صدا است.

شاه بداغی با بیان اینکه هم اکنون دو نسخه دستگاه رژیمی هوشمند به ثبت اختراعات کشوری رسیده صاحب کسب مدال درمسابقات بین المللی شده است گفت: ایده دستگاه رژیم هوشمند یک نوآوری جدید درجهان محسوب می شود ودرحال حاضر نمونه مشابه آن دردنیا وجود ندارد.

وی با اعلام اینکه درصورت تولید انبوه، دستگاه اول به قیمت هیجده هزار تومان و دستگاه دوم به قیمت هشتاد تا صد هزار تومان به دست مصرف کننده می رسد، خاطر نشان کرد: کارمطالعاتی نسخه اول دستگاه رژیم هوشمند از سال هشتاد و پنج انجام گرفت که ازخردادماه همان سال به اجرا گذاشته شد و در آذرماه سال 85 به پایان رسید و کار مطالعاتی نسخه دوم آغاز شدکه هم اکنون ادامه دارد.

گروه خبر سلامت نیوز-خبرنگار عاطفه قلع ریز
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14661s, 18q