تا پایان دو سالگی کودک باید از شیر مادر استفاده کند

۱۳۹۲/۰۹/۲۶ - ۱۵:۳۶ - کد خبر: 89396
تا پایان دو سالگی کودک باید از شیر مادر استفاده کند
وي گفت کودکان چاق تا قبل از دو سالگي تمايلي به خوردن شير مادر ندارند در حالي که کودکان لاغر تا تمام شدن دو سالگي و حتي بيشتر از آن تمايل به شير مادر دارند.
اين فوق تخصص در گوارش کودکان با اشاره به اينکه در صورت تمايل کودک به خوردن شير مادر، مادران نبايد اصرار در گرفتن کودک از شير خود داشته باشند گفت گرفتن زودتر از موعد کودک از شير مادر، لاغري کودک را به دنبال دارد.
وي گفت وزن کودک ارتباط مستقيم با وزن تولد او دارد به اين صورت که کودکي که با وزن سه کيلو گرم متولد مي شود در پايان يک سالگي بايد سه برابر وزن هنگام تولد وزن بگيرد و تقريبا 10 کيلو گرم شود اما کودکي که به هنگام تولد يک کيلو و نيم بوده است نبايد انتظار داشت در پايان يک سالگي 10کيلو باشد.
بين کودکاني که از شير مادر استفاده مي کنند و کودکاني که با شير خشک استفاده مي کنند از نظر قد و اندازه دور سر هيچ تفاوتي ندارند ، تنها تفاوت آنان در اين است کودکاني که شير خشک مي خورند بعد از سه ماهگي بيشتر چاق مي شوند.
اين متخصص تغذيه اطفال خاطرنشان کرد که يکي از اشتباهات مادران ، زود شروع کردن غذاهاي کمکي به کودک است.
وي اضافه کرد که تغذيه کودک با غذاهاي کمکي در زير شش ماهگي باعث کمتر شدن تغذيه کودک با شير مادر مي شود و اين عمل کاهش وزن کودک را به دنبال دارد.
وي تاکيد کرد تا زير شش ماهگي تمام کودکان چه کودکان لاغر و چه چاق فقط بايد از شير مادر تغذيه کنند و هيچ نوع غذاي کمکي به کودک نبايد داده شود.
دکتر خاتمي تصريح کرد يکي ديگر از باورهاي غلط در مورد وزن کودکان اين است که گفته مي شود کودکاني که با وزن کم متولد مي شوند هميشه لاغر مي مانند در حالي که اصلا اينطور نيست و اين کودکان در سنين نوجواني و جواني از وزن هاي متعادلي برخوردار هستند.
رئيس انجمن علمي تغذيه کودکان يادآور شد کودکاني نيز که داراي استخوان هاي درشت و عضلات قوي هستند با توجه به اينکه بدن آنها را توده چربي تشکيل نداده است چاق محسوب نمي شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.26563s, 18q