مراقبت هاي پوستي پس از ورزش

۱۳۹۳/۰۲/۰۶ - ۱۰:۲۰ - کد خبر: 89636
مراقبت هاي پوستي پس از ورزش

سلامت نیوز:ورزش فوايد زيادي دارد از جمله کنترل وزن، حفظ سلامت بدن، کاهش چربي و دفع سموم بدن از طريق تعريق. با اين حال تعريق ممکن است به سلول هاي پوست آسيب برساند و کثيفي و آلودگي را روي پوست جمع کند. عرق منافذ پوست را باز و ظاهر پوست را بد مي کند. براي نگهداري مناسب از پوست پس از ورزش، بايد نکاتي را رعايت کرد.

شوينده هاي طبيعي صورت:به گزارش سايت «MSN»، اولين نکته درباره مراقبت از پوست پس از ورزش، شستن صورت و گردن با شوينده هاي طبيعي صورت است. بلافاصله پس از ورزش، بايد عرق از صورت و گردن شسته شود، تا پوست بتواند روند جوان سازي را انجام دهد. مي توانيد از روش طبيعي شستن پوست با ميوه يا گياهي مناسب پوست استفاده کنيد.

پاک کننده:تعريق پس از ورزش، منافذ پوست را باز مي کند. منافذ نيز آلودگي را به خود جذب و ظاهر پوست را نازيبا مي کند و به بروز آکنه و جوش منجر مي شود. بنابراين روزانه از پاک کننده شير براي نرمي و تميزي پوست استفاده کنيد.

ماسک صورت:منافذ باز پوست بايد مجدد پر شود تا زبري و ناصافي آن از بين برود. براي اين کار از ماسک ميوه استفاده کنيد.

يخ:يخ براي کاهش منافذي که پس از ورزش باز مي شود، مفيد است. کافي است چند تکه يخ در دستمال قرار دهيد و به صورت و گردن بماليد. استفاده از يخ در بازسازي پوست آسيب ديده بسيار موثر است.

مراقبت از پوست و مو در ورزش شنا:با اين که شنا ورزش شاد و مفرحي است اما مواد شيميايي موجود در استخرها به پوست و مو آسيب مي زند، به همين دليل براي انجام اين ورزش بهتر است نکاتي را رعايت کنيد.قبل از شنا، موها را به کمي روغن نارگيل يا زيتون آغشته کنيد اين کار با ايجاد لايه محافظ مانع از تغيير رنگ مو مي شود.

دوش گرفتن: قبل از ورود به استخر دوش بگيريد.

استفاده از لوسيون: اگر پوست شما به کلر حساس است، از لوسيون خنثي کننده کلر استفاده کنيد در هنگام شنا از کلاه مخصوص استفاده کنيد.بعد از شنا، موها را با مواد شوينده طبيعي بشوييد.

نرم کننده: بعد از شست شوي پوست، از نرم کننده استفاده کنيد.براي اين که چشم ها دچار قرمزي و سوزش نشود، بعد از شست وشو، چشم ها را با محلول ضدعفوني کننده تميز کنيد.

منبع :روزنامه خراسان

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.19321s, 19q