نمي‌توان پيش‌بيني درستي از وضعيت بودجه در بحث سلامت داشت

۱۳۸۶/۱۰/۱۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8964
نمي‌توان پيش‌بيني درستي از وضعيت بودجه در بحث سلامت داشت

فخرالدين حيدري در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: هر ساله در رابطه با بحث سرانه بهداشت و درمان در بودجه‌هاي سالانه با مشكل مواجه‌ايم و آن چيزي كه مورد نياز مردم است، را هر ساله پيگيري كرده‌ايم، ولي متاسفانه به نتيجه نرسيده‌ايم.

نماينده سقز و بانه با تاكيد بر اين كه تا امروز هم متاسفانه در اين باره به نتيجه مطلوبي نرسيده‌ايم، افزود: تصور مي‌شود امسال هم اين مساله تفاوتي با سال‌هاي قبل ندارد، و قطعا در بودجه 87 هم در خصوص سرانه بهداشت و درمان اين مشكل را خواهيم داشت.

حيدري خاطرنشان كرد: با توجه به ارتباط نه چندان مناسب و خوب وزارت بهداشت و درمان با كميسيون بهداشت و درمان مجلس، با وجود تمام پيگيري‌هايي كه كميسيون در رابطه با توسعه و اعتلاي سلامت جامعه داشته، حقيقتا رايزني آن چناني از سوي دولت با مجلس و كميسيون نشده است، بنابراين نمي‌توان پيش‌بيني از وضعيت بودجه امسال در بحث سلامت داشت.

وي معتقد است: در خصوص ميزان اختصاص بودجه به بخش سلامت بايد گروهي كارشناس، مشكلات را ارزيابي كرده و تعيين كنند چه درصدي از بودجه سالانه را بايد در اختيار بخش سلامت بگذارند كه مشكل بودجه بهداشت و درمان كشور حل شود. اين مساله بايد پيگيري شده و واقعي ديده شود، چرا كه متاسفانه خيلي وقت‌ها بودجه و سرانه بهداشت و درمان واقعي ديده نمي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17968s, 18q