نخستين دستگاه بازتواني قلبي در كشور طراحي و ساخته شد

۱۳۸۶/۱۰/۱۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8967
نخستين دستگاه بازتواني قلبي در كشور طراحي و ساخته شد

دكتر مريم قاسمي، مجري اين طرح در گفت‌وگو با ایسنا اظهار كرد: اين دستگاه كه عمدتا در بازتواني قلبي بيماران پس از جراحي قلب باز كاربرد دارد با موفقيت در يكي از بزرگترين مراكز قلب تهران مورد استفاده قرار گرفته است.

وي خاطرنشان كرد: سيستم بازتواني قلبي مركزي از قابليت كنترل چهار دستگاه با امكان ارتقا به 64 دستگاه برخوردار بوده و امكان كنترل همزمان مركزي تردميل، دوچرخه و بازو در آن فراهم است.

اين دستگاه قابليت پرينت online در هر زمان از وضعيت بيمار توسط كاربر را داشته و تنها سيستم با قابليت تعريف پروتكل بدون محدوديت در تعداد Stage توسط كاربر و Return to protocol است.

قاسمي افزود: اين دستگاه داراي فرستنده و گيرنده پيشرفته با امكان جستجوي 200 كانال فركانسي به طور خودكار جهت دستيابي به بهترين كانال بدون نويز بوده و مانيتورينگ كامل ECG را به صورت Real انجام مي‌دهد. ضمن آنكه در آن از تكنولوژي پيشرفته SCF Filter جهت كاهش نويز در هنگام تست استفاده شده و قابليت تله سرويس از طريق مودم را نيز دارد.

وي خاطرنشان كرد: اين سيستم ابداعي قابليت كنترل ECG بدون سيم تا فاصله 100 متر را داشته و قابليت تشخيص 20 آريتمي به صورت Real - Time، آرشيو كردن تمامي آريتمي‌ها همراه با بزرگنمايي سيگنال و مشاهده زمان رويداد، ضبط تمامي اطلاعات بر روي CD و يا حافظه، پرينت Online اطلاعات به صورت رنگي روي كاغذ A4، كنترل سيستم به صورت Manual و Auto توسط كاربر، نمايش همزمان نمودارهاي B.P و Speed, Slope, Watt, Mets, ECG را داشته و داراي سيستم هوشمند هشداردهنده جهت كنترل علائم حياتي بيمار و سيستم‌هاي هشدار دهنده بينايي و شنيداري جهت اطلاع از وضعيت بيمار با قابليت برنامه‌ريزي جهت هر بيمار است.

قاسمي، قابليت جست‌و‌جو و بازبيني اطلاعات بيماران، قابليت شبكه شدن به سيستم تست ورزش و هولتر مانيتورينگ ECG و فشارخون و شبكه شدن به تمامي سرورهايي كه با سيستم عامل «ويندوز» كار مي‌كنند را از ديگر ويژگي‌هاي دستگاه بازتواني قلبي ايراني عنوان كرد و به ايسنا گفت: بنا به درخواست كاربر مي‌توان مواردي چون قابليت كنترل سيستم توسط اپراتور به صورت لمس صفحه و 18 اينچ، آمارگيري جهت مراكز تحقيقاتي از تمامي اطلاعات بيماران، قابليت اجراي پروتكل‌هاي استاندارد تست ورزش مانند Bruce و... را در اين سيستم فعال كرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.3169s, 19q