تدوين بسته خدماتي سلامت جوانان و نوجوانان تا پايان سال

۱۳۸۶/۱۰/۱۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8979
تدوين بسته خدماتي سلامت جوانان و نوجوانان تا پايان سال

دكتر گلايل اردلان در گفت وگو با ايسنا افزود: اين طرح پس از بررسي‌هاي چند ساله شاخص‌هاي سلامت گروه‌هاي سني 6 تا 25 سال و به منظور ارتقاي سطح سلامت و كاهش رفتارهاي ناسالم در اين زمينه اجرا مي‌شود.

وي با اشاره به برگزاري جلسه‌اي با اعضاي هيات علمي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور، گفت: پس از اخذ تاييد علمي متخصصان و كارشناسان، برنامه‌ريزي مجريان طرح بر اساس اختلالات مهم موجود در اين گروه سني انجام مي‌شود.

رييس اداره سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس وزارت بهداشت با اعلام اين كه بيشتر رفتارهاي ناسالم افراد 6 تا 25 ساله بيشتر در نوجوانان و جوانان مشاهده مي‌شود، اظهار كرد:‌ به طور مثال، بر اساس آخرين بررسي‌هاي وزارت بهداشت در سال 83، 7/3 درصد افراد 15 تا 25 سال در طول هفته ميوه مصرف نمي‌كنند، اين در حالي است كه 9/33 اين افراد به طور مستمر و ساير افراد يك تا شش بار ميوه مصرف مي‌كنند.

اردلان اضافه كرد: همچنين 11 درصد اين افراد در طول هفته هيچ نوع سبزي استفاده نمي‌كنند. از سوي ديگر، 53 درصد افراد 15 تا 25 ساله نيز در طول هفته ماهي مصرف نمي‌كنند.

وي در ادامه با اشاره به شيوع 4 درصد چاقي در افراد 15 تا 25 ساله و ابتلاي 11 و 6 درصد اين افراد به ترتيب به اضافه وزن و چاقي، بر لزوم پيشگيري از بيماري‌هاي غير واگير و اصلاح شيوه زندگي افراد از سنين كم تاكيد كرد.

رييس اداره سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس وزارت بهداشت يادآور شد: بسته خدماتي سلامت جوانان و نوجوانان در مراكز بهداشتي و درماني، خانه‌هاي بهداشت و مدارس اجرا خواهد شد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11717s, 18q