چه زمانی افزونی کلسیم در بدن اتفاق می افتد؟

کلسیم زیادی برای بدن ضرر دارد

۱۳۹۳/۰۸/۲۰ - ۱۸:۵۳ - کد خبر: 89858
کلسیم زیادی برای بدن ضرر دارد

سلامت نیوز:امروزه بیشتر به کمبود کلسیم در بدن و خطرات آن توجه می شود اما افزایش کلسیم نیز خطراتی دارد به ویژه اینکه علائم خیلی مشخصی ندارد و تنها در برخی موارد جز از طریق آزمایش می توان آن را تشخیص داد.

به گزارش سلامت نیوز زیاد بودن میزان کلسیم شرایطی است که در آن خون میزان زیادی کلسیم دارد. کلسیم از جمله املاحی است که برای سالم بودن استخوان ها و دندان ها ضروری است. کلسیم هم چنین برای آرامش اعصاب و کارکرد هورمون و کنترل فشار خون ضروری است. کلسیم باید در رژیم غذایی شما وجود داشته باشد.

بیشتر مردم کلسیم خود را با خوردن غذاهای متنوعی که حاوی آن باشند تامین می کنند. غذاهایی که به طور طبیعی حاوی کلسیم می باشند: شیر، سبزیجات، غذاهای دریایی، لوبیا و خشکبار است.

بعد از جذب این منابع کلسیم بدن کلسیم اضافی را از طریق ادرار، مدفوع و عرق کردن دفع می کند. افزونی کلسیم زمانی اتفاق می افتد که بدن کلسیم را به طور منظم کنترل و دفع نکند.

انواع سرطان به ویژه سرطان سینه و ریه هم می تواند منجر به افزونی کلسیم شود. موسسه ی ملی سرطان برآورد می کند که ده تا بیست درصد از مریضان سرطانی افزونی کلسیم در بدنشان دارند. افزونی کلسیم در بدن علائم خاصی ندارد. بنابراین شما تنها از طریق آزمایش ممکن است به زیاد بودن کلسیم در جسمتان پی ببرید.

زمانی که علائم قابل توجه هستند می توانند شامل این ها باشند: ادرار خیلی زیاد و مکرر، حالت تهوع و سرگیجه، اشتهای خیلی زیاد، عطش خیلی زیاد، درد استخوان، درد شکم.

اگر این عارضه درمان نشود منجر به مشکلات جدی مانند ضعیف شدن استخوان ها، سنگ کلیه و شکستگی استخوان ها می شود. مراقبت های پزشکی مرتب خود را دنبال کنید و درمان را ادامه دهید تا خطر افزونی کلسیم را که در بلند مدت باعث ناراحتی های بسیار زیاد می شود، دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.34284s, 19q