تداوم نظارت جدي برداروخانه‌ها به منظور رفع زمينه‌هاي تخلف

۱۳۸۶/۱۰/۱۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8989
تداوم نظارت جدي برداروخانه‌ها به منظور رفع زمينه‌هاي تخلف

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر رسول ديناروند در همايش مديران دارويي دانشگاههاي علوم پزشکي سراسر کشور، منطقي نبودن نحوه مصرف دارو، قاچاق دارو و تخلفات داروخانه‌ها، کمبود دارو و در دسترس نبودن آن را از جمله چالش‌هاي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي عنوان کرد و گفت: ساز و کار کنترل و مصرف دارو در وزارت بهداشت وجود دارد و حتي اعتباراتي به اين امر اختصاص داده شده است. اما دانشگاهها هنوز شروع به کار نکردند.

وي در خصوص مبارزه با قاچاق دارو و تقلب گفت: بايد در جهت از بين بردن زمينه‌هاي تخلف در داروخانه‌ها، نظارت‌هاي خود را تداوم بخشيده و دائمي کنيم و به جايي برسيم که مردم براي تهيه دارو آسوده خاطر باشند.

وي در خصوص بازار سياه دارو در ناصر خسرو گفت: اگر ضعفي در اين زمينه وجود دارد خارج از وزارت بهداشت است. در واقع وزارت بهداشت مسئول پاکسازي آنجا نيست.

ديناروند از بازرسي نرم افزاري داروخانه‌ها خبر داد و گفت: در اين طرح، بازرسان به چک نويس‌هاي نرم‌افزاري و گزارش گيري سراسري مجهز مي‌شوند.

وي، کمبود و در دسترس نبودن دارو را از ديگر مشکلات وزارت بهداشت عنوان کرد و گفت: برخي دانشگاه‌ها نظارت جدي در عرضه دارو ندارند؛ به گونه‌اي که بيماران خاص و بيماران صعب‌العلاج در تهيه دارو با مشکل مواجه هستند. انتظار اين است که بر توزيع و عرضه دارو، مديريت و نظارت جدي صورت گيرد.

ديناروند با بيان اينکه قاچاق دارو در توزيع جهاني وجود دارد، گفت: بايد با انجام بازرسي مستمر و دائمي، ميزان تخلف و قاچاق دارو را در سال 87 به صفر برسانيم.

وي در بخشي ديگر از سخنان خود از ارزشيابي دانشگاهها بعد از عيد نوروز خبر داد و گفت: در بحث تخصيص اعتبارات، امسال اعتبارات بر اساس برنامه و عملکرد دانشگاهها بوده است و سال آينده بر اساس عملکرد دانشگاهها خواهد بود.

معاون وزير بهداشت با اظهار رضايت از عملکرد دانشگاهها گفت: ارتقاء جايگاه معاونت غذا و دارو به ارتقاء عملکرد دانشگاهها منتهي شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.71583s, 19q