افزايش خواب پس از زايمان موجب کاهش اضافه وزن دوران بارداري مي‌شود

۱۳۸۶/۱۰/۱۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8990
افزايش خواب پس از زايمان موجب کاهش اضافه وزن دوران بارداري مي‌شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، اين تحقيقات نشان مي‌دهد؛ مادراني که 5 ساعت يا کمتر از آن مقدار مي‌خوابند در زمان 6 ماهگي کودکان خود حدود 4 برابر بيشتر از مادراني که ساعت خواب و استراحت آنها کامل است تمايل به حفظ اضافه وزن خود دارند؛ به طوري که اين اضافه وزن تا يک سال بعد از زايمان ادامه دارد.

دکتر « گاندرسون » از دانشگاه کاليفرنيا گفت: ما مي دانستيم که کم خوابي با چاقي و افزايش وزن در ارتباط است ولي مطالعات اخير نشان مي‌دهد؛ در مادراني که به تازگي فارغ شده‌اند، خوابيدن به اندازه کافي (حتي 2 ساعت بيشتر) به اندازه بهره‌مندي از يک رژيم غذايي مناسب و نيز انجام تمرينات ورزشي مي‌تواند مفيد واقع شود.

دکتر گاندرسون در اين مطالعه، 940 مادري که تازه فارغ شده‌اند را مورد بررسي قرار داد و به اين نتيجه رسيد که مادراني که 5 ساعت يا کمتر مي خوابند به نظر مي‌رسد، 5 کيلوگرم بيشتر از سايرين کمتر وزن از دست مي دهند. همچنين مادراني که 7 ساعت يا بيشتر مي‌خوابند ، تمايل بيشتري براي کاهش وزن دارند.

نتايج اين مطالعه بيانگر آن است که مادراني که تازه فارغ شده‌اند بايد به فکر راهي براي افزايش ساعات خواب براي خودشان و فرزندشان باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.80668s, 18q