شیوع بالای دیابت نوع 2 در کودکان و نوجوانان

۱۳۸۶/۱۰/۱۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9021
شیوع بالای دیابت نوع 2 در کودکان و نوجوانان

دکتر مسعود نواصرزاده، متخصص غدد و گوارش، در گفتگو با مهر، از دیابت به عنوان بیماری مزمنی نام برد که شیوع بالایی در دنیا و ایران دارد.

وی با اشاره به آمار جهانی 250 میلیون نفری مبتلایان به دیابت، افزود: نتایج بررسی و تحقیقات نشان می دهد که این تعداد طی 20 سال آینده به 380 میلیون نفر خواهد رسید.

این متخصص غدد و گوارش، از شناخت و کنترل بیماری، به عنوان راههای پیشگری از عوارض دیابت نام برد و گفت: ترغیب مردم به داشتن زندگی سالم و عدم مصرف غذاهای آماده و فست فودها، می تواند تا حدودی از شیوع این بیماری جلویگری کند.

وی با اشاره به پیامدها و عوارض ناگوار ناشی از ابتلا به دیابت، افزود: مردم نباید دیابت را یک بیماری ساده تلقی کنند. چون در صورت عدم توجه به عوارض ابتلا به آن، می بایست هزینه های سنگینی صرف کنترل و درمان دیابت شود.

نواصرزاده، با عنوان این مطلب که آمارهای مربوط به مبتلایان به دیابت در کشور، تقریبی و تخمینی است، گفت: آنچه به نظر می رسد باید مورد توجه متولیان امر بهداشت و درمان قرار گیرد، پایین بودن سن ابتلا به این بیماری در ایران در مقایسه با کشورهای پیشرفته است.

این متخصص غدد و گوارش، تصریح کرد: در حدود نیمی از افرادی که به مبتلا یا در معرض ابتلا به دیابت قرار دارند، اطلاعی از بیماری خود ندارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.31497s, 18q