حقایقی درباره ورزش کردن:

حقایقی که باید بدانید تا زودتر به تناسب اندام برسید

۱۳۹۲/۱۱/۱۵ - ۱۵:۵۸ - کد خبر: 90381
حقایقی که باید بدانید تا زودتر به تناسب اندام برسید

سلامت نیوز: به هر کجا که نگاه کنید، با منابع مختلف اطلاعاتی در مورد روش های بدنسازی رو به رو می شوید. طبقه بندی این اطلاعات کاری بس چالش انگیز است، اما برای رسیدن به هدفتان، باید این روش ها را امتحان کنید.


در این جا، ۹ مورد از این روش ها و باورها را بررسی می کنیم که تا به حال برایتان ناشناخته بوده اند. هر چه زودتر حقایق را در مورد ورزش بفهمید، زودتر به نتیجه دلخواهتان خواهید رسید.

● هر چه زمان بیشتری در باشگاه بگذرانید، نتیجۀ بهتری خواهید گرفت

▪ واقعیت: اگر فکر می کنید با تبدیل باشگاه به خانه دومتان نتیجه بهتری خواهید گرفت، کاملاً در اشتباهید. تمرینات بیش از حد رشد عضلات را متوقف می کند و به جای اینکه بدن شروع به دوباره سازی بافت های ماهیچه ای کند، آنها را از بین می برد. به یاد داشته باشید که باید تلاش کنید تا زیرکانه تر ورزش کنید، نه سخت تر. زمانی را که در باشگاه می گذرانید، خوب تلاش کنید.

اما بعد به ماهیچه هایتان فرصت استراحت کردن دهید تا بزرگتر و قوی تر شوند. اگر تمریناتتان بیش از یک ساعت طول می کشد، شاید بین ست ها زمانتان را بیهوده تلف می کنید و یا این که خیلی پرتلاش ورزش نمی کنید.

اگر می خواهید قوی باشید، باید جثه تان بزرگ باشد.
▪ واقعیت: قدرت و جثه، هیچ رابطه مستقیمی با هم ندارند. تمرین های قدرتی شامل تمریناتی می شود که هیچ کدام باعث بزرگ کردن جثه نمی شود. حتی اگر به بسیاری از متخصصین و مردان قدرتمند جهان مثل بروس لی و جکی چان هم نگاه کنید، خواهید دید که با داشتن جثه ای بسیار کوچک، اما مردان بسیار قدرتمندی بودند.
هیکل کوچک این افراد سرعت عملشان را بالا می برد. به همین دلیل چنین متدهای تمرینی بسیار بهتر می باشد. اما بعضی افراد هدفشان این است که تا می توانند جثه شان را بزرگ کنند، اما همیشه به یاد داشته باشید که جثه بزرگ برایتان قدرت نمی آورد.

برای گرفتن بهترین نتیجه، باید حتماً از جدیدترین تجهیزات استفاده کنید
▪ واقعیت: انواع مختلفی تجهیزات ورزشی در فروشگاه ها یافت می شود و این مسئله معمولاً انتخاب را دشوار می کند. صادقانه بگویم، بهترین انتخاب همیشه انتخاب یک جفت دمبل ساده است. زمانی که با دمبل تمرین می کنید، حتی تا عمق ماهیچه هایتان نیز کار می کند. همچنین تمرینات متفاوت و متنوعی را می توانید با استفاده از دمبل انجام دهید.


این وسیله قیمت ارزانی هم دارد از این رو اگر در باشگاهی عضو نیستید، با این وسیله می توانید بهترین و نتیجه بخش ترین تمرینات را در خانه خودتان انجام دهید.

با انجام تمرینات قلبی عروقی، عضله سازی نخواهید کرد
▪ واقعیت: درست است که این نوع ورزش ها عضله سازی را کمی دشوارتر می سازد، اما آن را غیر ممکن نمی کند. به خاطر داشته باشید: از آنجا که برای سوزاندن چربی های بیشتر ورزش های هوازی را انجام می دهید، باید فکر جبران این کالری های از دست رفته را هم بکنید.

این به این معنی است که مصرف کالری های لازم برای ماهیچه سازی را فراموش نکنید. بهتر است ورزش های هوازی را کوتاه تر اما سرعتی تر انجام دهید، تا طولانی و استقامتی. این کار به قدرتی تر شدن تمریناتتان کمک می کند.


فقط با انجام ورزش های مخصوص شکم عضلات شکم تان را می سازید
▪ واقعیت: تا به حال با فردی رو به رو شده اید که برای شش تکه کردن شکم خود گوشه ای ایستاده و هزاران مرتبه حرکت بشین پاشو انجام دهد؟ با اینکه ممکن است به ظاهر خوب عضله سازی کند، اما نخواهد توانست لایه ای را که دور عضلاتش را گرفته است از بین ببرد.

برای مشاهده این گروه از عضلات، باید درصد کلی چربی بدنتان را کاهش دهید که با انجام حرکت و تمرینات قلبی عروقی و تغذیه مناسب انجام می گیرد.

تا آخرین حد توان باید روی یک ماهیچه کار کرد

▪ واقعیت: اگر سعی بر این دارید که در طی هر تمرین، تا آخرین حد از بدنتان کار بکشید، بدانید که راه درستی نیست چون ممکن است باعث تمرین بیش از حد شود. باید سعی کنید تا می توانید تمرینات خود را در حد متوسط اما صحیح انجام دهید.

می توانید در بعضی از روزها پرکارتر و بعضی روزها را ملایم تر ورزش کنید تا بدنتان بتواند نیرویی تازه بیابد. البته نباید روزهایی که تمرینات ساده و ملایم دارید را بیهوده بگذرانید. می توانید در این روزها روی جنبه های دیگر تمریناتتان تمرکز کنید.

عضله به چربی تبدیل می شود

▪ واقعیت: همانطور که امکان ندارد چربی به عضله تبدیل شود، عضله هم هیچ وقت به چربی تبدیل نمی شود. ساختن عضله و آب شدن چربی ها در بدن، دو عمل کاملاً متفاوت هستند و هر دو این مراحل می توانند در یک زمان انجام گیرند، هر چند که خیلی نادر است.

در بیشتر مواقع بهتر است که فقط روی یک هدف تمرکز کنید. دلیل این کار این است که وقتی می خواهید عضله سازی کنید، باید بیش از مقداری که می سوزانید، کالری مصرف کنید. اما برای سوزاندن چربی باید بیش از میزان مصرفتان، کالری بسوزانید.

اگر کسی هیکل خوبی دارد، حتماً حرف هایش نیز کاملاً صحیح است.

▪ واقعیت: گرچه گاهی اوقات قبول حرف های یکی از هم باشگاهی هایتان فقط چون هیکل خودش عالی است به نظرتان کار درستی می آید، اما عجله نکنید. قبل از هر چیز در مورد حرف های او تحقیق کنید چون بعضی افراد ذاتاً به خاطر ژن خوبی که دارند خوش هیکل هستند و هیکلشان هیچ ربطی به نوع و چگونگی تمرینات آن ها ندارد.

علاوه بر آن، هر انسان با دیگری متفاوت است. تمریناتی که برای یک نفر جواب می دهد ممکن است برای دیگری نتیجه بخش نباشد. نیمی از کار شما این است که ابتدا تشخیص دهید که برای بدنتان چه تمریناتی مفید است. پس به حرف همه اطمینان نکنید و روی حرف ها اول تحقیق کرده و بعد قبولشان کنید.

اگر پدر و مادرتان اضافه وزن دارند، شما هم همینطور خواهید بود

▪ واقعیت: درست است که چاقی تا حد زیادی ژنتیکی است، اما راه های زیادی وجود دارد تا بتوانید این احتمال را در خود کاهش دهید. یکی از عوامل مهم برای اضافه کردن وزن، عوامل محیطی مثل پرخوری، جانشین شدن تکنولوژی به جای کارهای دستی و ورزش نکردن است.

به جای این که بعد از اتمام کار روی کاناپه دراز بکشید و چیپس بخورید، به باشگاه بروید. این کار انرژی زیادی به شما خواهد داد و همچنین به شما کمک خواهد کرد که این عوامل ژنتیکی بد را از خود دور کرده و چاق نشوید.

● متناسب بمانید
اینها فقط چند مورد از عقاید و باورهایی بود که حول و حوش بدنسازی وجود دارد. افراد بسیاری گول این باورها را می خورند و بر طبق این باورها کار می کنند. به جای این که شما هم قربانی این باورها شوید، سعی کنید که با دقت و نقادانه در مورد آنها فکر کنید و قبل از اقدام به انجام کاری، همه چیز را خوب سبک و سنگین کنید تا واقعیت را دریابید. ممکن است به ظاهر کار دشواری بیاید، اما ارزشش را دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.42178s, 19q