ترشحات چركي پشت حلق وگرفتگي بيني از علائم سينوزيت مزمن است

۱۳۸۶/۱۰/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9057
ترشحات چركي پشت حلق وگرفتگي بيني از علائم سينوزيت مزمن است

دکتر محمدحسين برادران فر در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اين که در هر طرف صورت 5 سينوس وجود دارد، اذعان داشت: در صورتي كه سينوس‌هاي وسط جمجمه دچار التهاب شوند اصطلاحا به آن سينوزيت گفته مي شود که خود به 3 دسته حاد، تحت حاد و مزمن تقسيم مي‌شود و هر كدام داراي علائم متفاوتي است.

اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي يزد، درد صورت و پيشاني، ترشحات پشت حلق، وجود کمي تب که با لمس دست، درد پيشاني بدتر مي‌شود را از علائم سينوزيت حاد عنوان کرد و افزود: تورم پلک، قرمزي و درد چشم از علائم سينوزيت تحت حاد است.

دکتر برادران فر با بيان اين که در سينوزيت مزمن درد کمتر است، اظهار داشت: علامت مهم اين نوع سينوزيت، ترشحات چرکي پشت حلق و گرفتگي بيني است.

وي در خصوص درمان سينوزيت حاد گفت: بيمار بايد حداقل 2 تا 4 هفته داروهاي آنتي بيوتيک و ضد التهاب و از بخور استفاده كند. در صورتي كه بيمار داراي آلژري است، ضمن درمان از اسپري‌هاي مخصوص و شستشوي بيني نيز بايد استفاده شود.

اين فوق تخصص گوش و حلق و بيني اظهار کرد: سينوزيت حاد پيشاني با انواع ديگر متفاوت است. اين بيماران بايد بستري شده و در صورتي كه تا 24 ساعت درمان اثر نکرد بايد تحت عمل جراحي قرار گيرد.

اين عضو هيات علمي دانشگاه در پايان خاطرنشان كرد: مردم تصور مي‌کنند سينوزيت مزمن درمان ندارد، ولي امروزه با پيشرفت علم مي‌توان با کمترين دستکاري بيني، سينوس‌ها را به عملکرد عادي خود برگرداند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
لیلا
با سلام.خواهرزاده ام حدود 9 ماه است که ترشحات بینی به صورت غلیظ و سبز رنگ دارد.با وجود اینکه بارها به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه شدا ولی تا کنون هیچ بهبودی حاصل نشده.در ضمن خواهرزاده ام 7 ساله و از سمعک استفاده میکند.لطفاً مرا راهنمائی کنید.
زهرا
سلام.من ترشحات پشت حلق دارم و ای موضوع مرا بسیار ازار میدهد چندین بار هم با نظر پزشک متخصص آنتی بیوتیک مصرف کردم اما فایده نداشته ایا درمانی دارد ؟ لطفا مرا راهنمایی کنید
ش.ش
سلام.من حدود یک ماه است که دچار سینوزیت شدم و درست بعد رفتن به استخر با علایم سرماخوردگی شروع شدوتا الان که یک ماه از آن میگدردهمچنان آبریزش بینی به رنگ سبز وسرفه شدید همراه خلط زردوسبز دارم.لطفآ به من کمک کنید
علی رمضانی
با سلام ،من بیش از 10 ساله که ترشحات پشت حلق دارم و چندین بار هم با نظر پزشک متخصص آنتی بیوتیک مصرف کرده ام ولی متاسفانه نتیجه ای نگرفته ام و این مسئله بسیار آزار دهنده است درمانی برای قطع آن میخواستم
سیما
با سلام،من به دستور پزشک سیتی اسکن صورت و سینوس انجام دادم،و در نتیحه نوشته بود البته ترجمش این میشه که هر دو سینوس ماگزیمال دارای کیسه های مخاطی یا خلطی هستن و در طف چپ فشار. هوا وجود دارد میخواستم بدونم مشکلم چیه و راه درمانش چیست؟با تشکر.
سارا
با سلام مدت دو هفته ترشهات پشت حلقم زیاد شده وبه طور ناگهانی احساس تورم گلو ودرد دارم احساس میکنم یک شی گرد در گلوم قرار گرفته وگیر کرده به پزشک مراجعه کردم نشانی از عفونت نبود لطفا مرا راهنمایی کنید
فريبا حسيني
باسلام.در صورت امكان ميخواستم بدانم علت تجمع ترشحات پشت حلق به گونه اي كه احساس خفگي به انسان دست دهد چيست؟چون همسرم چند سال است كه اين مشكل رادارد و با درمان هم بهبود نيافته است.
6.13507s, 25q