روزی نیم ساعت پیاده روی کنید:

بهترین راه پیشگیری از سکته قلبی و مغزی

۱۳۹۳/۰۸/۲۱ - ۱۹:۳۱ - کد خبر: 90618
بهترین راه پیشگیری از سکته قلبی و مغزی

سلامت نیوز : بهترین روش برای پیشگیری از بروز سکته های قلبی و مغزی ورزش است. علم پزشکی مدرن در تحقیقات جدید ثابت نموده که با انجام فعالیت های ورزشی منظم و مداوم همراه با رژیم غذایی مناسب می توان از بسته شدن رگهای قلبی و مغزی جلوگیری نمود و از بروز سکته های حاد قلبی و مغزی که نتیجه اش مرگ آنی و یا فلج شدن بدن می باشد پیشگیری کرد.


به گزارش سلامت نیوز دکتر لطفعلی پور کاظمی ، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی طی یادداشتی به سلامت نیوز نوشت: اگر روزانه به مدت نیم ساعت پیاده روی و یا آرام دویدن و نرمشهای سبک روزمره را در برنامه زندگی خود قرار دهید و از مصرف بی رویه برخی غذاها پرهیز نمایید هرگز به سکته قلبی دچار نمی شوید.


علل سکته قلبی عبارتند از:
- ازدیاد چربی خون (بویژه کلسترول)
- چاقی و کم تحرکی
- استرس
- ژنتیک (استعداد ارثی)
- سیگار و مواد مخدر والکل و برخی علل ناشناخته


اغذیه مجاز و مفید برای قلب و مغز عبارتند از:
انواع میوه جات و سبزیجات، ماهی، مرغ، حبوبات، غلات، روغن های گیاهی مثل روغن زیتون، ذرت، بادام زمینی، اغذیه آب پز و پختنی، لبنیات کم چرب یا بدون چربی.
انواع غذاهای غیرمجاز برای بیماری های قلبی و فشارخون و چربی خون بالا عبارتند از:
نمک، گوشت قرمز، اغذیه سرخ شده و پرچرب، پیتزا، همبرگر، سوسیس، کالباس، لبنیات چرب، روغن های گیاهی.
استرس های روزمره نیز می تواند از طریق ازدیاد فشار خون عاملی برای سکته باشند در نتیجه در طول شبانه روز علی رغم مشکلات فردی و اجتماعی، بایستی از روحیه ای شاداب و خندان برخوردار بود تا تنشهای زندگی سبب مرگ آنی و یا سکته نشوند.
مصرف سیگار و الکل و مواد مخدر می توانند هم سبب بسته شدن رگهای قلبی و مغزی شوند و هم اختلالات کبدی، کلیوی، گوارشی، ریوی و مغزی ایجاد نمایند و عاملی برای فلج شدن اعضای بدن توسط سکته های مغزی گردند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.60423s, 19q