نقش والدين دريادگيري کودکان

۱۳۸۶/۱۰/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9065
نقش والدين دريادگيري کودکان

چرا که در اين گروه از افراد واکنش ايمني بدن در برابر عوامل بيماري زا به مراتب ضعيف تر است. اين در حالي است که محققان سالها در تلاش بوده اند به علت اصلي افزايش دوره درمان بيماري هاي عفوني در افرادي که با مشکل اضافه وزن مواجه هستند، پي ببرند. چاقي در عملکرد برخي مکانيسم هاي بدن اختلالاتي ايجاد مي کند که در نتيجه سبب ايجاد مشکلاتي در از ميان بردن عفونت در بدن و همچنين بهبود زخم در بدن بيمار خواهد شد. جالب است بدانيد احتمال ابتلا به بيماري هاي دهان و دندان نيز در اين افراد بيشتر است.
اين بيماري ها منشا باکتريايي دارند و سبب ايجاد التهاب در لثه و تخريب بافت استخواني زير دندان ها مي شوند.
به گفته محققان کشور روماني ، چگونگي نگهداري از نوزادان و حفظ امنيت و آرامش آنها در اين دوره سني ، نقش موثري در افزايش بهره هوشي آنها دارد که اين تاثير مي تواند توجيه کننده عقب ماندگي ذهني و برخورداري از هوش نسبي در کودکان باشد. بررسي هاي انجام شده حاکي از آن است که گروهي از کودکان که پيش از سن 2 سالگي از پرورشگاه ها به فرزندخواندگي پذيرفته شده اند، بيشترين پيشرفت ذهني را داشته اند که اين موضوع مي تواند نشان دهنده حساس بودن دوره سني پيش از 2 سالگي در توانايي هاي ذهني کودکان باشد. هرچه ورود کودکان به دنياي عاطفي سالم در سنين کمتري اتفاق افتد، مي توانيم شاهد رشد ذهني مناسب تري در آنها باشيم.
آنچه در ميان مطالعات انجام شده حائزاهميت است ، اين است که مواظبت از کودکان از سوي فرد مشخص مانند پدر يا مادر سبب افزايش مهارت ها و يادگيري آنها مي شود.
محققان ايتاليايي نيز اعلام کرده اند که پياده روي و انجام فعاليت هاي ورزشي تاثير قابل توجهي در کاهش اختلالات عروقي در سالمندان دارد. اختلالات عروقي پس از ايجاد آلزايمر دومين بيماري شايع در ميان اين گروه از افراد است.
اختلالات عروقي در نتيجه عدم خون رساني صحيح به مغز به وجود مي آيد. انسداد رگ هاي خوني سبب افزايش ضخامت ديواره داخلي رگ هاي خوني شده و با افزايش ضخامت ديواره اين رگ ها، فرد دچار سکته شده و در نتيجه با عوارض ناشي از اختلالات عروقي مواجه خواهد شد. سنجش ميزان انرژي مصرفي در سالمندان در هنگام انجام فعاليت هاي ورزشي نشان مي دهد پياده روي ، بالا رفتن از پله ها و ديگر فعاليت هاي بدني مانند باغباني و نظافت منزل ، در کاهش خطرات ناشي از اختلالات عروقي موثر است و بنابراين مي توان گفت نقش مهمي در سلامت مغز دارد. خطر ابتلا به اختلالات عروقي در سالمنداني که انجام فعاليت هاي بدني را در برنامه روزانه خود قرار داده اند 29 درصد کاهش خواهد يافت.
مواد غذايي موجود در روغن زيتون داراي اثري مشابه آنتي اکسيدان ها است و بنابراين به عنوان ماده اي ضددرد و ضدالتهاب از انسداد عروق قلبي جلوگيري مي کند و بر اين اساس گفته مي شود مصرف روزانه 2 تا 3 قاشق غذاخوري روغن زيتون احتمال ابتلا به بيماري هاي قلبي و عروقي و سرطان را کاهش مي دهد. روغن زيتون خالص با توجه به تاثيري که در کاهش التهاب و درد دارد، مي تواند جايگزين داروهاي ضدالتهابي غيراستروئيدي مانند ايبوپروفن شود. همچنين روغن زيتون سوزش و درد ناشي از سوختگي را نيز کاهش مي دهد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.32889s, 18q