دانستنی های مفید برای زنان باردار/از مصرف این 4 نوع ماهی خودداری کنید

۱۳۹۲/۰۹/۲۶ - ۱۵:۳۷ - کد خبر: 90778
دانستنی های مفید برای زنان باردار/از مصرف این 4 نوع ماهی خودداری کنید

سلامت نیوز: زنان باردار باید در طول دوره بارداری خود به شدت مراقب سلامتی خود باشند تا بتوانند کودکی سالم به دنیا آورند. با خواندن این مطلب کوتاه، مفیدترین اطلاعات لازم را به دست خواهید آورد.

چربی و احساس تهوع: رژیم غذایی سرشار از چربی باعث افزایش احساس تهوع و مشکلات مربوط به آن در زنان باردار می شود.

سندرم کشنده الکل: هر سال 4000 هزار تا 12000 کودک مبتلا به علائم و نشانه های سندرم کشنده الکل به دنیا می ایند.


سازمان غذا و دارو به زنان باردار هشدار می دهد که : از مصرف چهار نوع ماهی در این دوران اجتناب کنند. این ماهی ها به دلیل داشتن مقدار فراوان جیوه بسیار خطرناک می باشند.این چهار نوع ماهی عبارتند از کوسه، نیزه ماهی، شاه ماکرل و تاج ماهی .


مصرف فولیک اسید :در اوایل بارداری از سقط جنین جلوگیری می کند.


رژیم غذایی مناسب بارداری: رژیم غذایی در این دوران به چهار گروه کلی تقسیم می شود که عبارتند از : لبنیات، غذاهای سرشار از فولیک اسید مثل اب پرتقال و غذاهای سرشار از آهن مثل جگر و عدم مصرف غذاهای پر نمک زیرا منجر به احتباس آب می شود.


سوزش معده در دوران بارداری: سوزش معده در این دوران از شکایات اصلی زنان می باشد که به دلیل فشار رحم بر شکم عارض می شود. بهترین درمان برای این اختلال در این دوران روش تامس (داروی ضد اسید)می باشد.


بواسیر در دوران بارداری: زنان باردار به موازات افزایش فشار ناشی از توسعه جنین به ناحیه مقعد دچار خونریزی مقعدی می شوند که بهترین درمان برای آن فندق می باشد. بهتر است غوزه پنبه را سه تا چهار مرتبه در روز روی موضع قرار دهید.

اوزن و شکاف کام: زنانی که در دوران بارداری خود در معرض میزان قابل توجهی از مونواکسید کربن و اوزون قرار می گیرند ممکن است نوزادانی مبتلا به شکاف کام یا مبتلا به مشکلات دریچه های قلب به دنیا آورند.


درمان شکاف و کشیدگی پوست شکم در دوران بارداری: کشیدگی پوست شکم در دوران بارداری منجر به خشکی و خارش پوست این ناحیه می شود.روغن زیتون درمان مناسبی برای این مشکل است. بهتر است هر روز مقدار کمی از روغن زیتون را بعد از حمام روی پوست شکم مالیده و ماساژ دهید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.36883s, 19q